„трите круни“ ни покажаа како треба против чиле

Шведска до врв ја наполни мрежата на Чиле, запиша победа со 15 гола разлика

Селекторот се обиде да ги оправда ракометарите

Брестовац по дабаклот: Моите играчи ќе бидат физички и ментално подготвени за мечот со Чиле

историски пораз на македонија на мундијалите

Македонија го запиша историски највисокиот пораз на светските првенства, Египет не разнесе со 19 разлика


катастрофа на македонија, ова не ни се случило никогаш на светските првенства

ВИДЕО: Македонија се избламира на Мундијалот, Египет не растури со 19 гола разлика !

репрезентативецот на конго во фокусот на вниманието

ВИДЕО: Го нарекуваат дебелко на Мундијалот, ама погледнете како постигнува голови, има само еден проблем…

дали овој дуел беше за црвен картон

ВИДЕО: Кузмановски доби црвен картон против Египет, дали сестрите Бонавентура беа престроги

немаме сили да му се спротиставиме на домаќинот

Египет ја „меле“ Македонија, примивме 20 гола, домаќинот води со 14 гола разлика!

„експлозија“ од радост

ВИДЕО: Победничкиот поен на одбојкарите, Македонија повторно ќе игра на Европско првенство

одбојкарите одат повторно на еуро

Љафтов: Покажавме дека вредиме, покажвме дека заслужуваме пласман на ЕУРО

удинезе во резултатска криза, девети пораз на тимот на несторовски

ВИДЕО: Сампдорија во финишот го потопи Удинезе, Несторовски доби 10 минути за игра

Најнови вести

„лисиците“ се искачија на второто место на табелата

ВИДЕО: Лестер го реши Саутемптон со два гола за второ место во Премиер лигата

пред 4 часа
„светците“ со победа на гости до прво место

ВИДЕО: ПСЖ со еден гол до три бода против Анжер за лидерско место на табелата во Лига 1

пред 4 часа
удинезе во резултатска криза, девети пораз на тимот на несторовски

ВИДЕО: Сампдорија во финишот го потопи Удинезе, Несторовски доби 10 минути за игра

пред 5 часа
Фулам поразен во градското дерби

ВИДЕО: Маунт таличен за Челси, Лампард конечно може да здивне

пред 6 часа
СТРУМИЧАНИ ПОСТИГНАА ГОЛ ПО 47 СЕКУНДИ ИГРА

Васовски со победа тргна на кормилото кај Академија Пандев, екипата од Струмица даде гол по 47 секунди против Борец

пред 9 часа
лидс падна на 12 место на табелата

ВИДЕО: Трет пораз во низа за Лидс, Алиоски стартер во поразот од Брајтон

пред 9 часа
Одбојка

ВИДЕО: Победничкиот поен на одбојкарите, Македонија повторно ќе игра на Европско првенство

пред 5 часа
Одбојка

ВИДЕО: Коментаторот Стојановски има нова порака, политичари учете од спортистите !

пред 5 часа
Одбојка

ВИДЕО: Браќата Ѓорѓиеви со најверниот навивач Кипре, имаат и порака за вас!

пред 6 часа
Одбојка

ФОТО/ВИДЕО: Одбојкарите слават, Македонија на ЕУРО по втор пат!

пред 6 часа
Одбојка

ВИДЕО: Ечи „Бисер балкански“, Македонија се радува на пласман на одбојкарското ЕУРО !

пред 7 часа
Одбојка Останати спортови

Љафтов: Покажавме дека вредиме, покажвме дека заслужуваме пласман на ЕУРО

пред 7 часа
Одбојка Останати спортови

ВИДЕО: Македонските одбојкари по втор пат одат на ЕУРО, Турција падна со 3-1!

пред 7 часа
Одбојка Останати спортови

ВИДЕО: Македонија на сет до пласман на ЕУРО, неверојатна игра на „Спартанците“ против Турција !

пред 8 часа