недела, 25 август 2019
пред 3 недели

ВИДЕО: Пандев влезе во игра во финишот на трилерот во Рим

Рома и Џенова одиграа трилер меч со шест голови, немаше победник, конечен резултат 3-3, Горан Пандев во игра влезе во 86 минута. На „Олимпико“ се одигра прекрасен натпревар,...

пред 3 недели

ВИДЕО: Два гола на Гризман, тој е нов херој на Барселона

Антоан Гризман постигна два  гола за Барселона во Примера сезонава, погоди против Бетис за пресврт  и водство на каталонците. Бетис прв поведе на мечот со голот на ...

пред 3 недели

ВИДЕО: Имобиле стигна до „стотка“ со гол против Сампдорија

Чиро Имобиле го постигна водечкиот гол за Лацио на гости кај Сампдорија  и влезе во клубот „100“ по бројот на постигнати голови во Италија. Напаѓачот на Лацио погоди...

пред 3 недели

ВИДЕО: Михајловиќ изгледа исцрпено но желбата за победа е голема

Синиша Михајловиќ вечерва на изненадување на многумина, допатува во Верона и седна на клупата на Болоња во првото коло во калчо лигата. Србинот 40 дена е на терапија во...

пред 3 недели

Тренчовски: Не играме на посакуваното ниво но важно е дека победуваме

Академија Пандев е лидер во ПМФЛ по три одиграни кола, тимот од Струмица со 7 бода води на првенствената табела по победата над Борец со 2-0. Тренерот на Академија Пандев,...

пред 3 недели

„Трите круни“ ни се реваншираа, пораз на одбојкарите во Скопје

Селекцијата на Шведска запиша победа со 3-2 против Македонија во СРЦ „Кале“, реванш меч во подгтовките за претстојното Европско првенство во Словенија. Македонија пред...

пред 3 недели

ВИДЕО: Шок за Милан на „Фриули“, Несторовски тргна со победа

Удинезе го совлада Милан со 1-0 на премиерниот натпревар во новата сезона во калчо лигата. Единствениот гол го постигна Родриго Бекао во 72 минута. Една минута претходно...

пред 3 недели

Несторовски во игра, Удинезе го победи Милан

Илија Нестровски дебитираше за Удинезе во калчо лигата со победа над Милан 1-0, прво коло во новата сезона. Нестровски беше на клупата за резервни играчи, влезе во игра...

пред 3 недели

ФОТО: Михајловиќ е неверојатен, дали ја победува болеста?

Синиша Михајловиќ вечерва ќе биде на клупата на Болоња на средбата со Верона во првото коло во калчо лигата. Михајловиќ не издржал и заминал за Верона обајви „GazzettadelloSport“,...

пред 3 недели

ВИДЕО: Трајковски имаше убава шанса , Мајорка поразена од Сосиедад

Александар Трајковски влезе во игра кај Мајорка против Сосиедад во 58 минута од натпреварот,  второ коло во Ла Лига. Мајорка како домаќин загуби со 1-0, Одегард постигна...