недела, 15 септември 2019
пред 1 месец

Вајлдер: Време е да го пензионирам Фјури

Американскиот боксер Дионтеј Вајлдер ја вжешти атмосферата во очекување на реваншот против Тајсон Фјури, откако утрово ја проследи борбата на Британецот против Ото...

пред 1 месец

ВИДЕО: Пјонтек за втора победа сезонава за Милан

Фудбалерите на Милан потешко од очекуваното славеа на гостувањето кај Верона со минимални 0-1. Стрелец на голот за росонерите беше Пјонтек со удар од белата точка. За...

пред 1 месец

О’Саливен со трета титула во серија на Мастерсот во Шангај

Во финалето на Мастерсот во Шангај, Рони О’Саливан го совлада Шон Марфи со 11: 9 во фрејмови и славеше трета година по ред на овој турнир. Исклучително интересен натпревар...

пред 1 месец

„Младост“ замина во историјата: Благој Истатов е новото име на стадионот во Струмица

Стадионот „Младост“ во Струмица во иднина ќе го носи името на македонската фудбалска легенда Благој Истатов. СООПШТЕНИЕПретседателот на ФК Беласица Славчо Васков...

пред 1 месец

ВИДЕО: Фуриозни 30 минути на Рома за лесна победа над Сасуоло

Екипата на Рома за половина час го реши победникот на дуелот со Сасуоло, откако на полувреме заминаа со предност од огромни 4-0. Гол серијата ја отвори Кристанте, а покрај...

пред 1 месец

Поранешниот „Вардарец“ донесе бод за Киелце против Кил

Екипите на Кил и Киелце кои се во група во Лигата на шампионите со македонскиот и европски првак Вардар одиграа супер-интересен дуел кој заврши без победник 30-30. Во текот...

пред 1 месец

Белорусија по пресврт ја совлада Финска на ЕП во одбојка

Следниот противник на Македонската одбојкарска репрезентација на Еп селекцијата на Белорусија во максимално драматичен меч во 5 сета славеше над Финска со 3-2. Оваа...

пред 1 месец

ЖРК Куманово елиминирани од Славија Прага по катастрофалното второ полувреме

Куманово вчера славеше со 27-23 против Славија Прага во рамки на првиот натпревар од првото квалификациско коло, но денеска на „реваншот“ повторно одигран во Македонија,...

пред 1 месец

ВИДЕО: Тричковски одново спасител за АЕК Ларнака

Македонскиот репрезентативен напаѓач, Иван Тричковски за АЕК Ларнака беше автор на два погодоци од белата точка во ремито против Омонија. Интересно е што Тричковски...

пред 1 месец

ФОТОГАЛЕРИЈА: Поразот на Еурофарм Работник од Спортинг

Ракометарите на Еурофарм Работник со пораз дебитираа во Лигата на шмапионите, загубија во Битола од Спортинг со 29-30 во драматачна завршница. Битолчани водеа по првиот...