среда, 9 октомври 2019
пред 2 недели

Милер: Не е точно дека мојата амбиција ќе ме примора да си одам!

Томас Милер останува доследен на неговата цел, пензија во Баерн Минхен и освојување на уште неколку титули до крајот на кариерата. Ова го посочи офанзивецот на „баварците“...

пред 2 недели

ВИДЕО: Окампос ја спаси Аргентина од пораз против „Панцирите“

Германија и Аргентина ремизираа 2:2 на контролниот натпревар одигран во Дортмунд на „Сигнал Идуна Парк“. Домаќините доминацијата во првото полувреме ја крунисаа со...

пред 2 недели

Ве поздрави Гранде-Горан Пандев пред дуелот со Словенија

Без навивачите нема спорт, нема фудбал и нема позитивна енергија. По овој повод, капитенот на Македонија испрати една порака пред утрешниот меч со Словенија.

пред 2 недели

Бордот на Јунајтед ќе се состане за „иднината“ на Солскјер

Манчестер Јунајтед ја бележи најлошата сезона од формирањето на Премиер лигата во оваа форма а Оле Гунар Солскјер се соочува со најголемата резултатска криза во кариерата. Поради...

пред 2 недели

ФФМ ќе доделува дресови, топки … за насреќните на „Тодор Проески“

Фудбалската федерација на Македонија подготви изненадување за навивачите кои ќе го следат мечот меѓу Македонија и Словенија од 7 коло од евроквалификациите на арената...

пред 2 недели

Кочов: Среќни сме што победивме, лани за триумф во гости ни требаше повеќе од еден месец

МЗТ Скопје Аеродром на првото гостување во новата сезона во АБА 2 лигата успеа да дојде до посакуваниот триумф. Минатата сезона за прва гостинска победа чекаше седум...

пред 2 недели

ФОТО: Елмас е меѓу најдобрите млади играчи во Серија А

Македонскиот фубалски репрезентативец, Елиф Елмас и член на Наполи, е дел од најдобрата единаесетка составена од најперспективните млади играчи во Серија А. Ова е изборот...

пред 2 недели

Скандалозно однесување на селекторот на Словенија на официјалниот прес во Скопје

Напорниот ден за фудбалската репрезентација на Словенија колуминираше на официјалната пресконференција на „Тодор Проески“. Селекторот на Словенија, Матјаж Кек одлучи...

пред 2 недели

Апелите носат резултат: Македонија ќе добие поддршка од трибините, 15 000 веќе си набавиле билет!

Интерес има, љубителите на фудбалот утревечер на „Тодор Проески “ во Скопје го прифатија повикот, Македонија има потреба и ќе ја добие. Вака отприлика можеме да ја опишеме...

пред 2 недели

ФОТО/ВИДЕО: МЗТ Скопје влезе во ритам во последниот перид за победа над Спарс

Македонскиот претставник во АБА 2 лигата, МЗТ Скопје Аеродром славеше на гостувањето кај Спарс со 77:65 во второто коло од новата сезона. Избраниците на Ѓорѓи Кочов одиграат...