среда, 23 октомври 2019
пред 3 недели

ВИДЕО: Чемберлејн го постигна голот на колото а можеби и на сезоната во ЛШ

Ливерпул победи со 4:1 на гостувањето кај Генк а два гола беа делот на сега веќе рехабилитираниот Алекс Окслејд Чеемберлејн. Ова е голот за кој зборува цела Европа оваа...

пред 3 недели

ВИДЕО: Пизи и донесе три бода на Бенфика, ново разочарување од Валенсија

Португалска Бенфика дојде до првата овосезонска победа во ЛШ откако успеа да го победи Лион со 2:1 на домашен терен и со ова да остане во игра за пласман во осминафиналната...

пред 3 недели

ВИДЕО: Наполи го доби трилерот со Салзбург, Елмас доби десет минути

Наполи го задржи лидерското место на табелата во во групата Е во Лигата на шампионите откако победи на гостувањето кај Салзбург со 3:2. Мертенс со два гола беше главен...

пред 3 недели

ВИДЕО: Интер ги победи „Милионерите“, Барселона неуверлива до триумф во Прага

Антонио Конте се издрадува на првата победа на Интер оваа сезона во Лигата на шампионите на УЕФА. Со головите на Лаутаро Мартинез и на Кандрева, Интер ја победи Борусија...

пред 3 недели

ФОТО: Нов рекод на Меси во Лигата на шампионите на УЕФА

Лионел Меси со голот за водство на Барселона на гостувањето кај Славија Прага се запиша во историјата на Лигата на шампионите. Аргентинецот е единствениот фудбалер...

пред 3 недели

ВИДЕО: Мертенс го стигна рекордот Марадона во дресот на Наполи

Соиграчот на Елиф Елмас во Наполи, Дрис Мертенс постигна гол за водство на неговиот тим на гостувањето кај Салцбург во третото коло од Лигата на шампионите. Со овој гол,...

пред 3 недели

ВИДЕО: Лаутаро му донесе водство на Интер против „Милионерите“

Интер има минимална предност против Борусија Дортмунд по првото полувреме во дербито на вечерта во Лигата на шампионите на УЕФА. Лаутаро Мартинез успеа да искористи...

пред 3 недели

Кочов: Игравме без идеја но среќен сум што победивме

МЗТ Скопје Аеродром е единствениот тим во АБА 2 лигата кој има максимален учинок по четири кола во новата сезона. Вечерва во „Јане Сандански“ избраниците на Кочов го...

пред 3 недели

ВИДЕО: Лајпциг со пресврт до победа над Зенит, мега-гол на Ракитски

Лајпциг ја прекина лошата серија без победа откако со пресврт славеше против Зенит во 3 коло од групата Г во Лигата на шампионите на УЕФА. Рускиот тим поведе со прекрасниот...

пред 3 недели

ВИДЕО: Батшуаи и Пулишиќ супер замени за Челси во дербито со Ајакс

Челси победи на гостувањето во Холандија кај Ајакс со 1:0 во натпревар од 3 коло од групата Х во Лигата на шампионите на УЕФА. Домаќините постигнаа гол во првото полувреме...