петок, 8 ноември 2019
пред 3 дена

Раководните луѓе на Баерн Минхен и Мурињо одржаа состанок

Раководството на Баерн Минхен ги оствари првите преговори со Жозе Мурињо, кој во моментот е најсериозен кандидат да ја превземе клупата на Германскиот гигант. Португалецот...

пред 3 дена

Фердинанд: За Роналдо и Џејмс треба да се пишуваат книги

Рио Фердинанд во неколку наврати излегува со анегдоти за Кристијано Роналдо и за неговата професионалност. Според него Португалецот и НБА ѕвездата Леброн Џејмс се...

пред 3 дена

ЖРК Пелистер „замрзнаа“ на -30 во Зајечар

Женскиот тим на Пелистер доживеа вистински дебакл од Зајечар во првиот натпревар од 3.коло во Челинџ Купот. Битолчанки загубија со неверојатни 30 голови разлика, односно...

пред 3 дена

ФОТО: Ливерпул го нуди својот најдобар фудбалер и плус 250 милиони евра за Мбапе

Светските медиуми денеска излегоја со информација дека наредното лето Јирген Клоп и Ливерпул подготвуваат вистинска трансфер „бомба“. Имено, Германскиот менаџер...

пред 3 дена

Легендарниот Рик Питино е нов селектор на Грција

Грчката кошаркарска репрезентација на летните Олимписки игри во Токио ќе биде водена од славниот NCA тренер Рик Питино. Питино на новата функција ќе седне следното лето,...

пред 3 дена

Интер веднаш реагира, Конте доведува засилувања во нападот и одбраната

Антонио Конте по поразот на Интер од Борусија Дортмунд во Лигата на шампиони остро го нападна раководството на Интер од кои бара нови засилувања и проширување на играчкиот...

пред 3 дена

ВИДЕО: Тричковски ја продолжува голгетерската серија за АЕК Ларнака

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски продолжува да ги тресе мрежите во Кипарското фудбалско првенство. Тричковски денеска беше автор на првиот гол за својата...

пред 3 дена

ФОТОГАЛЕРИЈА: Женската репрезентација на Македонија загуби од фаворитот Австрија

Женската фудбалска репрезентација на Македонија го доживеја третиот пораз во четвртиот меч од квалификациите за Европското првенство. Подобар од нашите фудбалерки...

пред 3 дена

Лоренцо ја напушта Хонда две имиња се споменуваат за негови наследници

Трикратниот светски првак Хорхе Лоренцо последните две години вози во непрепознатлива форма и се наоѓа во огромна криза и покрај тоа што во Хонда требаше заедно со...

пред 3 дена

Миленикот на „Комитите“ е пред отказ од селекцијата на Словенија

Поранешниот тренер на македонскиот ракометен шампион Вардар, Веселин Вујовиќ, во најскоро време би можел да ја напушти селекторската позиција на клупата на Словенија....