вторник, 3 декември 2019
Жезус и Родри клучни во триумфот

ВИДЕО: Манчестер Сити само се загреваше против Барнли за градското дерби со Јунајтед  

пред 2 мес.
Победа со пресврт во СЕХА лигата

РК Вардар мораше да „запне“ за да ја совлада Војводина

пред 2 мес.
Прекрасен гол од бразилецот

ВИДЕО: Мало ремек дело на Габриел Жезус по перфектното додавање од Давид Силва

пред 2 мес.
Ова ќе биде сензационален трансфер

Манчестер Сити заинтересиран за талентираниот стопер на ПСЖ

пред 2 мес.
сака да го „врзе“ до 2024 година

Јувентус започна преговори со Дибала, му нуди речиси двоцифрена милионска годишна плата

пред 2 мес.
Анжер немаше против игра

ВИДЕО: Олимпик Марсеј ја продолжи победичката низа во Франција

пред 2 мес.
Сериозен проблем за „триколорите“

Лука Карабатиќ нема да игра на следното Европско првентво

пред 2 мес.
Победа со пресврт

Пандев и Џенова се пласираа во осминафиналето од Купот на Италија

пред 2 мес.
Креативецот на Јувентус

Сами Кедира ќе мора да го оперира коленото

пред 2 мес.
трилер победа на ППД Загреб

ВИДЕО: Еурофарм Пелистер повторно совладан во Битола во СЕХА лигата

пред 2 мес.
Официјални состави за дуелот Бордо-Ним

ФОТО: Џулевиќ му го „фати“ местото на Влатко Стојановски

пред 2 мес.
Демант од напаѓачот

Јович: Зидан ми кажа дека верува во мене

пред 2 мес.
Второлигашот бара инвеститор

„За подобра иднина на градскиот фудбалски клуб Осогово“

пред 2 мес.
конте го сменил интер

Кјелини: Добро е што Интер е повторно силен, сакаме силни противници

пред 2 мес.
џенова го пречекува асколи

ФОТО: Пандев не е во почетниот состав, Мота го одмара на Куп натпреварот со Асколи

пред 2 мес.
Хрватот не е среќен на „камп Ноу“

Иван Ракитиќ најави враќање во Севиља по страшната полусезона во Барселона

пред 2 мес.