вторник, 14 јануари 2020
Без проблем за Интер

ВИДЕО: Интер го надигра Каљари за пласман во четврт-финалето на Купот на Италија

пред 1 нед.
Листата е долга

Жозе Мурињо ги кажа фудбалерите кои ги сака во Тотенхем

пред 1 нед.
Уште само едно слободно место во главната фаза

Пласман во главната рунда веќе обезбедија 11 репрезентации, место има уште за само една

пред 1 нед.
Покрај Македонија, дома се враќа и Украина

Победата на Чешка против Украина не спаси од срамот да бидеме последни во групата

пред 1 нед.
Лингард наскоро ќе замине од „Олд Трафорд“

Манчестер Јунајтед сака да се спаси од Џеси Лингард

пред 1 нед.
Искрена изјава

Кике Сетјен: До вчера се шетав покрај кравите во моето село, а денес сум тренер на најдобрите на светот

пред 1 нед.
Металург добар, ама пак поразен

Металург поразен и против Кретеј

пред 1 нед.
Не ја минаа групната фаза

Групната фаза „касапница“ за репрезентациите од поранешна Југославија

пред 1 нед.
Во светот на богатите

Барселона по прв пат е на чело на топ 20 клубови со најголема заработувачка во сезона

пред 1 нед.
Последните фотографии од нашиот национален тим

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија го одигра својот последен натпревар на ЕП 2020

пред 1 нед.
капитенот беше самокритичен

Лазаров: Одигравме под нашето ниво, разочарани сме…

пред 1 нед.
Катастрофално издание на Македонија

Австриска лекција за македонскиот национален тим

пред 1 нед.
проблем беше нападот

Манасков: Нападот не функционираше

пред 1 нед.
не може да поверува колку зицери пропуштивме

Брестовац најави заминување, со мене или без мене процесот е долг на создавање репрезентација

пред 1 нед.
случајот е пријавен во јавното обвинителство

ФФМ поднесе кривична пријава против финансискиот раководител

пред 1 нед.
недостасуваат головите на кире лазаров...

Полувреме: Македонија тоне во Виена, Австрија води убедливо по 30 минути игра

пред 1 нед.