петок, 14 февруари 2020
Забраната на УЕФА ќе создаде огромна дупка во буџетот на Сити

Веќе се пресметани финансиските загуби на Манчестер Сити, поради неучество во ЛШ

пред 3 дена
Хабиб не знаел кого има во клубот?

Црна дамка за Нурмагомедов, петмина борци од неговиот приватен клуб осудени на затвор

пред 3 дена
Ќе се реализира една од желбите на Јунајтед

Џејмс Медисон ќе заигра во дресот на Манчестер Јунајтед?

пред 3 дена
Сите го напуштаат бродот што тоне

Нов шок за Сити: Ако клубот ја загуби апелацијата си оди тренерот Гвардиола

пред 3 дена
Одличен меч на „Местаља“

ВИДЕО: Кондогбиа ја спаси Валенсија од пораз против Атлетико Мадрид

пред 3 дена
Мудар потег на „Старата дама“

Пеколен план на Јувентус: Може да го добие Икарди и без директни преговори со Интер

пред 3 дена
во пресрет на дуелот во Бергамо

Фонсека: Рома секогаш игра храбро

пред 3 дена
Нови импресивни партии за младите ѕвезди на „милионерите“

ВИДЕО: Халанд и Санчо „диригираа“ Дортмунд го прегази Ајнтрахт Франкфурт

пред 3 дена
Сколс им се чуди на новите навики во Јунајтед

Пол Сколс за Погба: Фергусон никогаш не би дозволил фудбалер да тренира одделно од клубот

пред 3 дена
пресврт каков што ретко се гледа во фубдалот

ФОТО: Епски пресврт на тимот на поранешниот македонски селектор, три гола за 7 минути

пред 3 дена
Голеада на дербито во Ла лига

ВИДЕО: „Јорганџиите“ водат против Валенсија во спектаклот на „Местаља“

пред 3 дена
видал и ракитиќ се селат во милано и 111 милиони евра

Барселона ја активира откупната клаузула, Лаутаро Мартинез се сели во Барселона

пред 3 дена
ПОРАНЕШНИОТ БЕЛГИСКИ ПРЕМИЕР Е НЕПОЖЕЛЕН ВО МАНЧЕСТЕР

Ова е човекот кој го исфрли Манчестер Сити од Лигата на шампионите (ФОТО)

пред 3 дена
На полувреме...

ВИДЕО: Пишчек со прекрасен погодок им носи предност на „Милионерите“

пред 3 дена
Историја за албанскиот фудбал

Албански репрезентативец ќе дебитира за Барселона на мечот со Хетафе

пред 3 дена
Млад, а веќе вреди милиони

Реал ќе даде 60 милиони евра за 17-годишен фудбалер како алтернатива на Казeмиро

пред 3 дена