четврток, 26 март 2020
прогнозите не беа добри но...

Фудбалер на Ајакс беше во кома речиси три години и потоа се случи „чудо“

пред 2 недели
ресет на премиерлигата, ливерпул нема да биде шампион?

Англија го суспендира непрофесионалниот фудбал, Премиерлигата нема да се доигра?

пред 2 недели
бунтовниците останаа без работа, дали се следни играчите

Динамо Загреб не простува, отказ за целиот стручен штаб

пред 2 недели
Најавата дека ќе оди во пензија паѓа во „вода“

Џенова му нуди нов договор на Горан Пандев, капитенот на Македонија останува во Италија

пред 2 недели
за секој постигнат гол

Лацио на Имобиле му понуди специјален бонус само да го продолжи договорот

пред 2 недели
беше селектор на франција осум години

Почина човекот кој на Франција и ја донесе првата голема фудбалска титула

пред 2 недели
„Каталонците“ бараат решение за кризата

Фудбалерите на Барселона одбија 30% намалување на платите, сега ќе „добијат“ 70% кратење

пред 2 недели
„Росоњерите“ најавуваат пеколно трансфер лето

Милан фрли „око“ на младата ѕвезда на Баерн Минхен

пред 2 недели
НАПОЛИТАНЦИТЕ ПРАШУВААТ, КОЈА ЕМОЦИЈА Е ПРЕПОЗНАТЛИВА ЗА ЕЛИФ?

ФОТО: Наполи во недостиг на фудбал, навивачите ги анимира со Елмас

пред 2 недели
Погба мораше да се издвои, го „лупна“ пешкирот за крај

ВИДЕО: Погба, Рашфорд … Мегваер со порака како да ги миеме рацете за заштита од Ковид-19

пред 2 недели
Проблеми во помошта за тимовите погодени од Ковид-19

Шпанската федерација понуди кредит до клубовите кој нема логика да се земе?

пред 2 недели
„Тој е најдобриот рептор на сите времиња“

НБА ѕвездата без дилеми го издвои најдобриот кошаркар на Торонто во историјата

пред 2 недели
Потврди и шпанецот

Педро на лето го напушта Челси

пред 2 недели
„Ова е единствениот начин да се спаси италијанскиот фудбал“

Ди Ливио: Време е да се откаже Серија А

пред 2 недели
Повредите си го направија своето

„Џинот“ од Тандил најави пензија

пред 2 недели
ПСЖ добива конкуренција за голманот на Милан

Челси тргнува по потписот на Донарума

пред 2 недели