сабота, 6 јуни 2020
македонскиот репрезентативец блеска во дресот на „модрите“

ВИДЕО: Динамо Загреб на „крилјата“ на Адеми до нов триумф во ХНЛ, настрада Вараждин

пред 4 недели
адеми игра во животна форма

ВИДЕО: Адеми игра во петта врзина, гол и изнуден пенал за само пет минути игра

пред 4 недели
Михајловски го задржа германецот во скопје

Дисингер и следната сезона ќе биде дел од Вардар

пред 4 недели
одлично издание на „топџиите“

ВИДЕО/ФОТО: Арсенал го „прегази“ Чарлтон во пријателски натпревар

пред 4 недели
сите во неверување...

ФОТО: Страшни сцени во ХНЛ, фудбалер на Горица заработи фрактура на вилицата

пред 4 недели
„Сите заедно затоа што Вардар е срцето на Скопје, душата на Македонија “

ФОТО: „Комити“ го објавија датумот за маршот

пред 4 недели
Албанскиот репрезентативец ќе ја засили „Старата Дама“

Јувентус победил во трката за дефанзивецот на Верона, Мараш Кумбула

пред 4 недели
мининимална победа на дортумнд над херта

ВИДЕО: Џан херој за Дортмунд, „милионерите“ останаа во трка за титулата

пред 4 недели
клекнаа во знак на протест...

ВИДЕО: Ѕвездите на Дортмунд и Херта се заедно во борбата против расизмот

пред 4 недели
„црвените ѓаволи“ тренираат со полн интензитет

ФОТО: Манчестер Јунајтед се врати на „Олд Трафорд“ за прв пат по паузата

пред 4 недели
бразилецот се запуштил....

ВИДЕО: Карантинот не води нигде, Нејмар со стомак како оној на Игуаин

пред 4 недели
Интер и Јувентус ја расипаа каталонската прослава

Барселона е во незавидна позиција, Лаутаро и Пјаниќ се многу далеку од трансфер

пред 4 недели
французинот се сели во премиерлига

Евертон е главен фаворит за потпис со разочарувањето на Јувентус

пред 4 недели
голем ден за „баварците“

ФОТО: Баерн постави нов рекорд во Бундеслига, Левандовски и Милер испишаа историја

пред 4 недели
ретко се гледа вакво нешто

ВИДЕО: Ваков дриблинг ретко се гледа, не знаеше што го снајде

пред 4 недели
лидерот триумфално во леверкузен

ВИДЕО: Баерн прв прими гол па го прегази Баер во Леверкузен со „покер“ голови

пред 4 недели