вторник, 30 јуни 2020
Сетиен пред отказ а најави дека чека кикс на Реал

ВИДЕО: Јубилејот на Меси во втор план, Барса само до бод против Атлетико Мадрид

пред 2 недели
Три гола на „Старата Дама“ за најавната шпица на Серија А

ВИДЕО: Маестрален Јувентус, магија на Дибала и Коста – бомба од Роналдо против Џенова

пред 2 недели
Мејсон Гринвуд потсети на Робин Ван Перси

ВИДЕО: Фернандес двоен стрелец во победата против Брајтон, Јунајтед не се откажува од ЛШ

пред 2 недели
на гостувањето кај Леганес

ВИДЕО: Доминантна и важна победа за пласманот на Севиља во ЛШ

пред 2 недели
Реми на прво и последно пласираниот во Чемпионшип

ВИДЕО: Стујард Далас спаси срамен пораз на Лидс, Алиоски одигра одлично второ полувреме

пред 2 недели
Првата желба на Конте е остварена

Ашраф Хакими е нов играч на Интер, трансферот тежи 45 милиони евра

пред 2 недели
Во дуелот за опстанок во Ла Лига

ВИДЕО: Мајорка ја декласираше Селта, Трајковски доби 10 минути во завршницата

пред 2 недели
Имобиле повторно херој за тимот од Рим

ВИДЕО: Лацио не се откажува од титулата, со пресврт до победа во Торино

пред 2 недели
Официјални состави за дуелот од Серија А

ФОТО: Навивачите на Јувентус може да здивнат, Пандев е на клупата на Џенова

пред 2 недели
Изненадувачки, Фред остана на клупата

ФОТО: Солскјер реши да не експериментира против Брајтон, почнува со најдобрите

пред 2 недели
За дуелот со Лутон

ФОТО: Биелса пресече, Алиоски повторно на клупата за резерви на Лидс

пред 2 недели
Борусија Дортмунд ќе добие ултиматум

Санчо сака трансфер во Јунајтед, но пласманот во ЛШ е клучен во преговорите

пред 2 недели
Лацио му гостува на Торино

ФОТО: Нова шанса за Имобиле за нов рекорд во Серија А

пред 2 недели
Македонецот не е во почетниот тим на Мајорка против Селта

ФОТО: Формата на тренинг не му донесе првотимски статус на Трајковски

пред 2 недели
Бројка која ќе го импресионира Гатузо

Серија А потврди, Елиф Елмас заслужено на првото место за 28 коло

пред 2 недели
Подготовките за новата сезона може да започнат

Владата ја тргна забраната: колективниот спорт во Македонија се враќа на голема врата

пред 2 недели