сабота, 4 јули 2020
лацио потфрли, милан убедлив

ВИДЕО: Милан се прошета во Рим, Лацио на колена, Чалханоглу постигна спектакуларен гол

пред 1 месец
СКОПЈЕ „ГОРЕШЕ“, КОМИТИ СЛАВЕА

ФОТО: Комити го „запалија“ Скопје повод 12. титула на Вардар

пред 1 месец
убедлив триумф за враќање на четвртото место

ВИДЕО: Челси лесно се справи со Ватфорд, повторно е на четвртото место

пред 1 месец
двојна круна за баерн минхен сезонава

ВИДЕО: Баерн Минхен ги обедини двете круни, голчиште на Алаба од слободен удар

пред 1 месец
ваков гол ретко се гледа, мајсторија на турчинот

ВИДЕО: Спектакуларен гол на Чалханоглу во Рим, Милан убедлив во првото полувреме

пред 1 месец
португалецот уживаше во погледот

ФОТО: Георгина се соблече речиси гола по феноменалниот гол на Роналдо

пред 1 месец
лече чекор поблиску до испаѓање

ВИДЕО: Трилер меч, Сасуоло победник на натпреварот со шест голови, прекрасен лоб на Капуто

пред 1 месец
во клубот на „стотката“

ВИДЕО: Варди стигна до импресивна бројка на голови во Премиерлигата, денеска постигна два

пред 1 месец
си ја заби топката во сопствената мрежа

ВИДЕО: Торино се посрамоти, ефектен автогол на Џиџи

пред 1 месец
„топџиите“ се подготвени да платат

Арсенал го одреди приоритетот во предониот рок, македонскиот репрезентативец прва цел (ФОТО)

пред 1 месец
топџиите се доближуваат до место кое води во лш

ВИДЕО: Рутина на Арсенал со два гола до три бода, убав волеј на Бакајо Сака

пред 1 месец
„не му се допадна“ советот на сари

ВИДЕО: Урнебесна рекација на Роналдо по советите на Сари

пред 1 месец
тешка здравствена состојба

Критична состојба: Ватерполистот кој освои злато на Мундијалот се бори за живот, заразен од Ковид-19

пред 1 месец
ПОРТУГАЛЕЦОТ ПОГОДИ ОД СЛОБОДЕН УДАР

ВИДЕО: Голчиште на Роналдо, Јувентус владее во Торино

пред 1 месец
португалецот конечно погоди од прекин

ВИДЕО: Проклетството заврши, спектакуларен гол на Роналдо од слободен удар

пред 1 месец
нов рекорд за џиџи

ФОТО: „Бесмртниот“ Буфон го урна рекордот на Малдини

пред 1 месец