понеделник, 3 август 2020
Победникот беше решен во последната минута

ВИДЕО: Шампионот Торонто со многу среќа до победа над Мајами

пред 2 мес.
Нема многу да чекаме за калчо фудбалот

Официјално е потврден стартот на новата сезона во Серија А

пред 2 мес.
Поранешниот младински репрезентативец на Македонија

Официјално: Фахрудин Ѓурѓевиќ е најновото засилување на ФК Работнички

пред 2 мес.
Украинецот го потврди заминувањето од „црвено-црните“

Новак: Вардар секогаш ќе остане во моето срце, им благодарам и на „Комитите“, на тренерите и сите кои ме поддржуваа

пред 2 мес.
Зелено-белите имаат високи амбиции

ФОТО: Еурофарм Пелистер го потврди ростерот на Бабиќ за новата сезона

пред 2 мес.
Изборот на бои во комбинација со спонзорот е ...

ФОТО: Новиот гостински дрес на Саутемптон потсетува на монголска народна носија

пред 2 мес.
Откупна клаузула од половина милијарда евра

Барселона одби 60 милиони евра од премиерлигаш за новиот Роналдо

пред 2 мес.
Солскјер ќе си ја исполни желбата

Ситници го делат Санчо од трансферот во Јунајтед, Борусија попушти во преговорите

пред 2 мес.
Чилеанецот се обидува да си ја спаси кариерата

Интер се согласи да го откупи Санчез од Јунајтед, напаѓачот добива тројно помала плата

пред 2 мес.
Ги заслужи ли парите вложени во него ?

ФОТО/ВИДЕО: На денешен ден Нејмар стана најскапиот фудбалер во историјата

пред 2 мес.
Прва проверка турнирот во Струга

Алушоски го избра ростерот за следната сезона,  вклучи тројца од Вардар јуниор

пред 2 мес.
американката не се предава

ВИДЕО: Линдзи Вон тренира жестоко, легендарната скијачка не се предава

пред 2 мес.
Шпанецот повторно се предомислува

Дани Себалјос одбива да каже дали сака да остане во Арсенал

пред 2 мес.
кризата сериозно се одрази на финансиски план

Германскиот гигант ги намали платите на половина за цела сезона поради финансиската криза

пред 2 мес.
Наполи има сериозна конкуренција

Манчестер Јунајтед се вклучи во трката за дефанзивецот на Лил, Габриел

пред 2 мес.
напред џенова, порача гранде пандев

Се огласи Пандев по обезбедениот опстанок: Уште една година во Џенова, одиме напред (ФОТО)

пред 2 мес.