среда, 5 август 2020
Најавата е потврдена

ФОТО: Кристијан Тошевски презентиран во дресот на Тирана

пред 2 мес.
Ромеро прими еврогол, но австријците повторно загубија

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед со пресврт до втора победа против Ласк за 1/4 финале во ЛЕ

пред 2 мес.
Тимот од Шпанија не реализираше пенал

ВИДЕО: Интер со головите на Ериксен и Лукаку до победа над Гетафе и пласман во четвртфинале

пред 2 мес.
Дефанзивецот е промовиран

ФОТО: Аке и официјално е второто засилување на Манчестер Сити ова лето

пред 2 мес.
БЕЛГИЕЦОТ ПОКАЖА ПОИНАКОВ КВАЛИТЕТ

ВИДЕО: Интер води против Гетафе благодарение на луцидниот Лукаку

пред 2 мес.
И покрај најавите за пензија

ВИДЕО: Арда Туран се врати дома, ќе игра за Галатасарај

пред 2 мес.
По воведните реванши од осминафиналето

ВИДЕО: Шахтјор и Копенхаген се првите четврфиналисти во Лига Европа на УЕФА

пред 2 мес.
Матлиески ја одржа првата прозивка

ФОТО: Тинекс Пролет ги започна подготовките во Скопје, ќе ги продолжи во Маврово

пред 2 мес.
Официјални состави за натпреварите од Лига Европа

ФОТО: Интер со најдобрите против Гетафе, Јунајтед со втор тим ќе истрча против ЛАСК

пред 2 мес.
Одлуката е официјална

Нема играчка со Зидан, Бејл не е во тимот за дуелот со Манчестер Сити

пред 2 мес.
Повратникот во тимот на Шкендија

Егзон Бејтулаи: Овој дрес не се споредува со ниту еден друг

пред 2 мес.
Запазени биле сите мерки за безбедност од Ковид-19

ФОТО: Вториот тим на МЗТ Скопје започна со подготовки за новата сезона

пред 2 мес.
клубот мора да крати за да има пари за фудбалерите

Арсенал е во финансиски колапс, 55 вработени добиваат отказ

пред 2 мес.
Се чека зелено светло од политичарите

Клубовите решија: Новата сезона во Бундес лигата со навивачи

пред 2 мес.
згревање во каунас и валенсија

Евролигата започнува со претсезонски турнири во две земји

пред 2 мес.
србинот на „раскрсница“

УС Опен пред колапс, Новак Ѓоковиќ го откажува настапот

пред 2 мес.