петок, 7 август 2020
роналдо постигна еврогол со лева

ВИДЕО: Роналдо недоволен за Јувентус, Лион е изненадување во Лигата на шампионите

пред 2 мес.
заслужен пласман во четвртфинале со две победи

ВИДЕО: Сити по втор пат го „тресна“ Реал Мадрид и обезбеди пласман во четвртфинале

пред 2 мес.
По инцидентот  од пред два дена

Јакобсен се разбуди од кома, наскоро на домашно лекување

пред 2 мес.
јувентус се поблиску до пласман во следната рунда

ВИДЕО: Какво голчиште на Роналдо, Јувентус на гол од пласман во следната рунда

пред 2 мес.
нов предизвик за ибиши

ФОТО: Локомотива од Загреб го официјализира Џемал Ибиши

пред 2 мес.
ќе се прераскажуваше со денови...

ВИДЕО: Каква акција на Бернардески, ја „измрда“ цела одбрана го легна и голманот на Лион…

пред 2 мес.
лион и сити блиску до четвртфинале

ВИДЕО: Два пенали во Торино за нерешено меѓу Јувентус и Лион, 1-1 и во Манчестер по првиот дел

пред 2 мес.
новата сезона ќе започне со нови услови за игра

Кошаркарската федерација на состанок со клубовите, МЗТ Скопје не присуствуваше

пред 2 мес.
проблеми за јувентус и реал мадрид

ВИДЕО: Сити води против Реал Мадрид, Лион од пенал го шокира Јувентус

пред 2 мес.
Србинот е лудо вљубен

ФОТО: Новак Ѓоковиќ не може да ги одвои очите од Јелена

пред 2 мес.
маски и празна околина...

ВИДЕО: Сите со маски, околината на стадионот на „Алианц арена“ во Торино празна, изгледа тажно

пред 2 мес.
јувентус има еден гол негатива

ФОТО: Јувентус со Роналдо во составот го напаѓа Лион, Дибала на клупата за резерви

пред 2 мес.
очекуваме супер фудбал во лигата на шампионите

ФОТО: Познати стартните состави на Сити и Реал Мадрид

пред 2 мес.
во второлигашка конкуренција

ФК Росоман го сруши табуто во Македонија, жена ќе биде тренер на машки фудбалски клуб (ФОТО)

пред 2 мес.
не сака во карантин по враќањето од америка

ФОТО: Кики Бертенс се откажа од УС Опен, нема „услови за игра“

пред 2 мес.
сопругата на икарди не може без провокации за фановите

ФОТО: Ванда Нара повторно со провокација, на базен со неверојатен поглед

пред 2 мес.