вторник, 11 август 2020
со гол во 88 минута до полуфинале во европа лигата

ВИДЕО: Окампос ја одведе Севилја во полуфиналето во ЕЛ на дуел со Јунајтед

пред 2 мес.
украинците немилосрдни кон базел

ВИДЕО: Шахтјор го понижи Базел и закажа дуел со Интер во полуфиналето на ЕЛ

пред 2 мес.
дански репрезентативец во составот на мурињо

Тотенхем го официјализира Пјер-Емил Хојбјерг (ВИДЕО)

пред 2 мес.
има со кого да ужива на одмор

ФОТО: Ѕвездата на Атлетико, Жоао Феликс ја „улови“ преубавата Корсеиро

пред 2 мес.
украинците имаат комотна предност по првиот дел

ВИДЕО: Шахтјор го „меле“ Базел и граби кон полуфинале на меч со Интер

пред 2 мес.
паралела која покажува во каква форма е шпанецот

ВИДЕО: Голманот на Копенхаген запиша 13 одбрани против Јунајтед, колку Кепа на осум меча за Челси

пред 2 мес.
наскоро почнуваме, порачаа од вардар

ФОТО: Ова е тимот на РК Вардар 1961 со кој ќе се бори во Лигата на шампионите

пред 2 мес.
конечно и засилувања во вардар

Вардар доби нов голман и играч од средниот ред, Игески и Петровиќ во црвено-црниот дрес

пред 2 мес.
голема разлика во платите на двајцата тренери

Антонио Конте има шест пати поголема плата од Андреа Пирло

пред 2 мес.
Швеѓанецот ужива во слободните денови

Ибрахимовиќ со интересна порака: Боже чувај ја кралицата (ВИДЕО)

пред 2 мес.
„Лилјаците“ имат проблем

Валенсија потврди, има двајца позитивни на Ковид-19

пред 2 мес.
распад системот во вардар продолжува

Егзодусот во Вардар продолжува, уште двајца играчи заминуваат

пред 2 мес.
за дрита настапуваат тројца македонски фудбалери и тренерот нухиу

УЕФА го суспендира мечот на косовска Дрита во ЛШ поради еден позитивен играч на Ковид-19

пред 2 мес.
само две репрезентации ќе одат во баражот

Македонија во Солун ќе брка бараж за пласман на светско првенство

пред 2 мес.
баерн ќе ја победи барселона, во тоа нема дилеми легендата на германскиот фудбал

Матеус: Барселона нема шанси против Баерн, Левандовски е во топ форма, Меси ќе биде запрен

пред 2 мес.
јувентус ќе изгледа поинаку следната сезона

ФОТО: Пирло ја даде првата „шут карта“ во Јувентус

пред 2 мес.