среда, 12 август 2020
АТАЛАНТА НЕ ИЗДРЖА И ГО ПЛАТИ ЦЕХОТ НА НЕИСКУСТВОТО

ВИДЕО: Епски пресврт на ПСЖ, за 120 секунди ја нокаутира Аталанта и обезбеди полуфинале

пред 1 месец
битолчани запишаа победа на дербито во струга

Еурофарм Пелистер го реши Металург и го трасира патот кон финалето на турнирот во Струга

пред 1 месец
Французинот е среќен под водство на Солскјер

Скај Спортс: Пол Погба и Манчестер Јунајтед на маса, познати се деталите за иднината на Французинот

пред 1 месец
ковид-19 ја елиминира дрита

Косовскиот шампион Дрита на македонскиот тренер Нухиу службено исфрлена од ЛШ

пред 1 месец
какво непријатно изненадување за србинот

ВИДЕО: Ваков „нокаут“ Ѓоковиќ одамна не добил !

пред 1 месец
не играат парите, аталанта води против супер скапиот тим на псж

ВИДЕО: Супер гол на Пашалиќ, отпишаната Аталанта води против ПСЖ

пред 1 месец
„Повеќе жени, повеќе голови“

Одржана првата работилница за развој на национална стратегија за женски фудбал

пред 1 месец
како само можеше да промаши ?

ВИДЕО: Му се смее цела Европа, какво промашување на Нејмар

пред 1 месец
охриѓани имаа повеќе концентрација во финишот

Охрид минимално го победи Бутел Скопје на турнирот во Струга

пред 1 месец
еднаш вардарец, засекогаш вардарец

Емотивна порака од Филип Најдовски: Моето срце ќе биде црвено-црно засекогаш (ФОТО)

пред 1 месец
У19 СЕЛЕКЦИЈАТА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ЕВРОПСКИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ

Тиквеш на пријателски натпревар подобар од У19 репрезентација на Македонија

пред 1 месец
официјални состави за средбата псж-аталанта

ФОТО: ПСЖ со Икарди и Нејмар во нападот но без Мбапе , Аталанта ќе напаѓа со Запата

пред 1 месец
познати се имињата на четворица играчи

ФОТО: Паника во Атлетик, шест фудбалери се позитивни на Ковид-19

пред 1 месец
нов дрес и нови спонзори

ФОТО: РК Вардар 1961 го промовираше новиот дрес со два нови спонзори

пред 1 месец
стартуваше турнирот во струга

Прилеп дебитираше со победа против домаќинот Струга

пред 1 месец
жешки фотографии од миконос

ФОТО: Деле Али со девојката лудува на одмор во Грција

пред 1 месец