недела, 20 септември 2020
„кралевите“ неефикасни на првиот натпревар

Реал Мадрид ги разочара навивачите, освои само бод на „Сан Себастијан“

пред 1 месец
по 3 часа и 15 минути аргентинецот го скрши шаповалов

Ѓоковиќ го доби противникот во финалето во Рим, џелатот на Надал го предизвикува Србинот

пред 1 месец
технологијата ја разреши дилемата

ВИДЕО: Дали е ова можно, нема гол за Јувентус, сантиметри беа во прашање

пред 1 месец
„старата дама“ танцува победнички

ВИДЕО: Пирло тргна со победа, Јувентус има пеколен тандем, Кулушевски – Роналдо

пред 1 месец
медицински прегледи па потпис

ВИДЕО: Видал ги поздрави навивачите на Интер

пред 1 месец
Турскиот интернационалец ќе игра во Премиер лигата

Официјално: Лестер се засили со Џенгиз Ундер од Рома

пред 1 месец
Англичанецот е во втор план на „Енфилд“

Амбициозните Вулвс тргнуваат по подзаборавената ѕвезда на Ливерпул

пред 1 месец
швеѓанецот со македонско потекло постигна деби гол за јуве

ВИДЕО: На Кулушевски му беа потребни само 13 минути, дебитираше со прекрасен гол за Јувентус

пред 1 месец
германецот им одржа лекција на резервите

Клоп е хит на интернет, ги искара играчите на клупата за резерви (ВИДЕО)

пред 1 месец
четврти клуб со позитивни на коронавирус

Коронавирусот се шири во македонскиот ракомет, уште еден клуб има позитивни на Ковид-19

пред 1 месец
девојката на роналдо е убедена во победа на јувентус

ФОТО: Роналдо на натпревар, Георгина на забава со другарките

пред 1 месец
еврогол од слободен удар

ВИДЕО: Голчиште на Бурабија за бод на Сасуоло против Калјари

пред 1 месец
Трансфер во Холандија

ФОТО: Искусниот Еран Захави е ново засилување на ПСВ

пред 1 месец
шампионот тргна со победа на дерби меч во новата сезона

ВИДЕО: Ливерпул одбраната на титулата ја започна со победа, Челси не знае да даде гол ни од пенал

пред 1 месец
секогаш со срце за македонија

Се огласи Иџе: Ова е победа за вас, за мојата Македонија (ФОТО)

пред 1 месец
маестрален погодок но недоволен за победа

ВИДЕО: Прекрасен гол за насловни шпици на Макон

пред 1 месец