четврток, 24 септември 2020
Тренерот на Шкендија по поразот од Тотенхем

Ернест Ѓока: Со оглед на тоа како игравме, горд сум на моите играчи

пред 1 месец
Тотенхем се покажа како преголем залак

ФОТО: Сон ги спушти на земја фудбалерите на Шкендија, Харт уште долго ќе го анализира шутот на Нафиу

пред 1 месец
Шпанец му пресуди на шпанскиот прволигаш

ВИДЕО: Баерн Минхен го освои Супер Купот на УЕФА, Севиља поразена во продолженијата

пред 1 месец
Постигна 15 поени

Солидно деби на Стојан Ѓуроски во контролката со Гранада

пред 1 месец
По победите над Абердин и Колос

ВИДЕО: Ристовски со Спортинг и Велковски со Ријека ќе играат во плејофот во Лига Европа

пред 1 месец
Разврска во 1/16 финалето од Лига Купот во Англија.

ВИДЕО: Ливерпул го декласираше Линколн, Сити се мачеше за триумфот над Борнмут

пред 1 месец
ПОРУТАЛЕЦОТ БАРАЛ ДА СЕ ПРОМЕНИ ГОЛОТ НА „ТОДОР ПРОЕСКИ“

Жозе Мурињо: Пандев ми кажа дека ќе победиме, но нема да биде лесно така излезе и на крајот

пред 1 месец
Росонерите ќе играат во плејофот од Лига Европа

ВИДЕО: Милан се намачи за победа над Бодо, Чалханоглу постигна два гола

пред 1 месец
ВО ПЛЕЈОФОТ ЌЕ ИГРА И ВЕЛКОВСКИ СО САРАЕВО

ЛЕ: Николов и Муслуи со Мол Фехервар се пласираа во последното квалификациско коло

пред 1 месец
ФАВОРИТОТ ОД ЛОНДОН ЌЕ ИГРА ВО ПЛЕЈОФОТ ВО ЛИГА ЕВРОПА

ВИДЕО: Шкендија не успеа да направи чудо, Тотенхем славеше на „Тодор Проески“

пред 1 месец
Лоша реакција на одбраната на домаќинот

ВИДЕО: Сон ја врати насмевката на Мурињо, Тотенхем повторно води против Шкендија

пред 1 месец
Прекрасен гол од далечина

ВИДЕО: Нафиу го торпедираше голот на Харт, Шкендија израмни против Тотенхем

пред 1 месец
Во Лигата на шампионите на ЕХФ

ВИДЕО: Кире Лазаров и Нант го шокираа Кил, Веспрем и Манасков убедливи против Загреб

пред 1 месец
Фаворитот ја оправда улогата

ВИДЕО: Тотенхем со голот на Ламела замина со предност на пауза против Шкендија

пред 1 месец
Во Лига Европа

ВИДЕО: Тошевски и Ростов елиминирани од Макаби Хаифа

пред 1 месец
Шкендија е во негатива, Тотенхем води

ВИДЕО: Жолта доминација на „Тодор Проески“ Ламела го совлада Захов по пет минути

пред 1 месец