среда, 30 септември 2020
Виничиус ги спаси „Кралевите“

ВИДЕО: Реал Мадрид едвај до победа против Ваљадолид

пред 3 недели
Завршија квалификациите за елитата

ВИДЕО: Митјиланд, Салцбург и Краснодар се пласираа во Лигата на шампионите

пред 3 недели
Неверојатна игра на гостинот од Бергамо

ВИДЕО: Лацио декласиран во Рим, Аталанта продолжува моќно во новата сезона

пред 3 недели
Во Лига Купот во Англија

ВИДЕО: Еврогол на Погба од слободен удар, Јунајтед и Евертон во четвртфинале

пред 3 недели
Одлична вест од Италија

Официјално: Џенова ги објави заразените од Ковид-19, Пандев не е меѓу нив

пред 3 недели
Барнли немоќен против фаворитот

ВИДЕО: Стерлинг и Торес го однесоа Манчестер Сити во четвртфинале во Лига Купот

пред 3 недели
Втора овосезонска победа

ВИДЕО: Пако Алкасер таличен за „Жолтата подморница“ против Алавес

пред 3 недели
Во јунајтед се бараат себе си`

ФОТО: Солскјер со нов рез, тргнува со втор тим против Брајтон

пред 3 недели
„Шверцерите“ имаат повод за нова реакција

Бајрами е минато, во Шкупи се врати Умит Каран: Среќен сум што повторно ќе бидам во Скопје (ФОТО)

пред 3 недели
Ефикасна ноќ на „Чиро Виџорито“

ВИДЕО: Интер му се „истури“ на Беневенто, Несторовски и Удинезе загубија од Специја

пред 3 недели
На омилениот турнир на Шпанецот

ВИДЕО: Надал загуби само четири гејма против Мекдоналд за пласман во третото коло

пред 3 недели
Искусниот голман се подзаборави

ВИДЕО: Несвојствена грешка на Хандановиќ против Беневенто, деби гол на Хакими

пред 3 недели
Неверојатен ден по откажувањето на Серена Вилијамс

ВИДЕО: Шок на Ролан Гарос, Бертенс изнесена со инвалидска количка

пред 3 недели
Ова станува повеќе од сериозно

ВИДЕО: Објавена е снимката поради која Нејмар може да добие казна за расистички напад

пред 3 недели
Конте ги користи засилувањата

ФОТО: Хакими, Видал и Коларов од првата минута за Интер против Беневенто

пред 3 недели
Белгиецот никако да влезе во ритам

Официјално: Реал Мадрид без Еден Азар во првото „Ел Класико“ сезонава

пред 3 недели