вторник, 20 октомври 2020
прво реми без голови на Челси од мај 2019

ЛШ: Челси без муниција против Севиља

пред 2 мес.
Голема победа за четата на Солскјер

ВИДЕО: Рашфорд со гол во финишот му донесе радост на Јунајтед во Париз

пред 2 мес.
Лацио тргна победнички

ВИДЕО: Лацио тргна со победа, Имобиле стрелец и асистент

пред 2 мес.
Барса броеше до пет

ВИДЕО: Барселона рутински против Ференцварош

пред 2 мес.
најк ја „отвори“ ванда

ФОТО: Ванда во поза од која фановите „полудеа“ во избор на Најк

пред 2 мес.
реагираше како врвен стрелец

ВИДЕО: Епски автогол на Марсијал, реагираше како врвен напаѓач

пред 2 мес.
следуваат подобри и победнички денови

Кастратовиќ: Имаме уште девет натпревари, ќе играме подобро и ќе победуваме (ВИДЕО)

пред 2 мес.
ТИМОТ ОД АВТОКОМАНДА ЗАГУБИ ВО ФРАНЦИЈА

ВИДЕО: Ова е поразот на Металург во 150 секунди од Тулуз

пред 2 мес.
Фернадеш од втор обид прецизен

ВИДЕО: Фернадеш од пенал за водство на Јунајтед

пред 2 мес.
Имобиле носи рано водство за Лацио

ВИДЕО: Имобиле не чекаше долго за гол во ЛШ

пред 2 мес.
Дерби на вечерта

ЛШ: Солскјер тргнува без Погба против ПСЖ (ФОТО)

пред 2 мес.
Мората двоен стрелец

ВИДЕО: Јувентус победнички тргна во ЛШ, Мората за прва победа

пред 2 мес.
Одигра 31 натпревари за „триколорите“

ФОТО: Француска легенда меѓу стативите почина од срцев удар

пред 2 мес.
Силен отпор против фаворитот

ЛЕ: Металург скапо ја продаде кожата во Тулуз (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Обезбедени шест милијарди долари

ФОТО: ФИФА ја турка УЕФА во втор план со ново елитно клупско натпреварување

пред 2 мес.
Одбраната на голем испит

ЛЕ: Жилав отпор на Металург во Тулуз, минус три на полувреме (ВИДЕО)

пред 2 мес.