четврток, 22 октомври 2020
Почна групната фаза во Лига Европа

ЛЕ:Тотенхем и Милан рутински на стартот, Звезда тргна со пораз (ВИДЕО)

пред 1 месец
драматичен натпревар во скопје

ВИДЕО: Погледнете ги клучните моменти од дуелот Вардар-Порто, одбраните на Митревски и последните два гола

пред 1 месец
Вујин задоволен со бодот

Вујин: Не ја повторивме играта од Фленсбург, ремито е најреално

пред 1 месец
Хендикеп отсуството на Дисингер

Алушоски: Немавме среќа во финишот, но можеби Порто и заслужи бод

пред 1 месец
Прво реми за црвено - црните

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Вардар со последниот свиреж испушти победа

пред 1 месец
последните два гола од дуелот вардар-порто за 25-25

ВИДЕО: Вардар не знае без драма, последните два гола од мечот со Порто во само 10 секунди

пред 1 месец
Драматичен меч

(ВИДЕО/ФОТО): Само бод за Вардар против Порто во драматичен финиш во „Јане Сандански“

пред 1 месец
Фантастични 30 минути на голот на Порто

ВИДЕО: Чудата на Митревски на голот на Порто во 30 секунди

пред 1 месец
Минимална предност на полувреме

ЛШ: Вардар води на полувреме, но тешко оди со Порто (ВИДЕО)

пред 1 месец
Одложен мечот против Младост

Металург оди во самозиолација, и втор ракометар заразен со коронавирус

пред 1 месец
„Топчиите“ се спасија во финишот

ЛЕ: Арсенал во пресврт во финишот спаси брука против Рапид (ВИДЕО)

пред 1 месец
Велкоски одигра цел меч

ЛЕ: Риека и Велкоски стартуваа со пораз, АЗ го шокираше Наполи (ВИДЕО)

пред 1 месец
Обвинет за кршење на корона протоколот

Јовиќ оди во затвор, српското Обвинителство покрена обвинение против членот на Реал Мадрид

пред 1 месец
Со Јуве ја освои ЛШ

Легендарниот светски првак Липи замина во пензија

пред 1 месец
Дефанзивецот прифати 50% помала плата

Пике и Барселона го потпишаа најчудниот договор во историјата на Ла Лига

пред 1 месец
Роналдо се уште позитивен на коронавирус

Меси му порача на Роналдо: „Оздрави побрзо, да се видиме уште в среда во ЛШ“

пред 1 месец