вторник, 27 октомври 2020
Прв бод за шпанскиот првак

ЛШ: Реал во финишот избегна уште еден шокантен пораз, Касемиро донесе бод (ВИДЕО)

пред 4 недели
Два од два за Сити

ВИДЕО: Сити пресилен за Марсеј, прва победа за Порто

пред 4 недели
Аталанта се спаси од пораз

ВИДЕО: Ливерпул рутински против Митјиланд , Аталанта извлече бод

пред 4 недели
сериозни проблеми во тренинг кампот на лацио

Осум играчи на Лацио позитивни на Ковид-19 пред дуелот со Клуб Бриж

пред 4 недели
ОЧЕКУВАНА ОДЛУКА ПОД ПРИТИСОК НА ЧЛЕНОВИТЕ НА КЛУБОТ

Барселона остана без претседател, Жосеп Марија Бартомеу поднесе оставка

пред 4 недели
Куманово тргна со победа

Куманово го доби „македонското дерби“ на отворањето на БИБЛ

пред 4 недели
Реал бара први бодови во групата

Реал пред втор пораз во ЛШ, Азар чека шанса од клупа (ВИДЕО)

пред 4 недели
Пораз во драматична завршница

Бабиќ тажен за поразот, горд на играчите

пред 4 недели
португалецот нема среќа со короната

ФОТО: Роналдо и натаму позитивен на Ковид-19, ништо од дуелот со Меси во Торино

пред 4 недели
најубавата акција на средбата ја имаа битолчани

ВИДЕО: Каков цепелин во реализација на Мандалиниќ, битолчани ја имаа најубавата акција во Данска

пред 4 недели
Интер се уште чека на победа

ЛШ: Баерн не дозволи изненадување во Москва, Интер без муниција против Шахтјор (ВИДЕО)

пред 4 недели
Пелистер има за што да жали

Драматичен пораз на премиерата во Лига Европа за Еурофарм Пелистер (ВИДЕО/ФОТО)

пред 4 недели
Бартомеу нема многу избор

Претседателот на Барселона свика итен состанок за вечерва, оставката се чини неизбежна

пред 4 недели
Добро прво полувреме за битолчани

ЛЕ: Еурофарм Пелистер има „егал“ на полувреме против Гудме (ВИДЕО)

пред 4 недели
совршен потег на крајиновиќ

ВИДЕО: Ѓоковиќ ваков поен не загубил одамна, за ова се зборува во Виена

пред 4 недели
Следен противник Чориќ

ВИДЕО: Ѓоковиќ се „испоти“ со Крајиновиќ,  против Чориќ го брка рекордот на Сампрас

пред 4 недели