среда, 28 октомври 2020
Интересна ноќ во ЛШ

ВИДЕО: Десеткуваниот Лацио освои бод кај Клуб Бриж, Борусија подобра од Зенит

пред 4 недели
Одличен натпревар за напаѓачите на „Ѓаволите“

ВИДЕО: Хет-трик на Рашфорд, Јунајтед го декласираше Лајпциг на „Олд Трафорд“

пред 4 недели
„Старата Дама“ дербито  го заврши со играч помалку

ВИДЕО: Барселона го победи Јувентус, ВАР му поништи три гола на Мората

пред 4 недели
Тупурковски е избран за почесен претседател

Даниел Димевски нов претседател на МОК – ќе води една година па ќе има ново изборно собрание

пред 4 недели
Чориќ не најде начин за контра-удар

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето во Виена

пред 4 недели
Спортот е во трет план

Скандалозни одлуки на собранието на МОК, Војнеска си замина – Димевски реагираше

пред 4 недели
Дембеле го отвори резултатот во дербито

ВИДЕО: Барса води против Јувентус, два гола поништени на Мората од ВАР

пред 4 недели
Против Уникс Казан

Димитријевиќ го предводеше Хувентуд до нова победа во Еврокупот

пред 4 недели
Турците немаа сили за изненадување

ВИДЕО: Мбапе асистира, Кин погодува а ПСЖ победува во ЛШ

пред 4 недели
За дуелот со Лајпциг во Лигата на шампионите

ФОТО: Солскјер попушти пред притисокот, Ван Де Бек во прв тим – Фернандес на клупа

пред 4 недели
Новите засилувања на „Сините“ проработеа

ВИДЕО: Челси убедлив на гостувањето кај Краснодар, Вернер одигра одличен натпревар

пред 4 недели
Официјални состави за дербито во ЛШ

ФОТО: Јувентус тргнува со Дибала, Мората и Киеза во битката со Барса и Меси

пред 4 недели
Интересна ситуација во Русија

ВИДЕО: Комична грешка на Сафонов, Челси води кај Краснодар

пред 4 недели
Аргентинецот си „истера“ по својот план

Меси ја доби војната, Бартомео заминува во историјата а напаѓачот ќе потпише нов договор

пред 4 недели
Вардаровиот голман не е во изолација поради Ковид-19

Борко Ристовски: Имав непристојни понуди за идниот МОК, закани, но ја утнале адреата

пред 4 недели
официјални состави на фаворитите

ФОТО: Челси со Венер ќе го нападне Краснодар, ПСЖ со Нејмар и Мбапе ќе напаѓа во Турција 

пред 4 недели