сабота, 31 октомври 2020
Шампионот не го дава врвот на табелата во Лига 1

ВИДЕО: Победничкиот поход на ПЖС продолжи, Херера и Мбапе му „пресудија“ на Нант

пред 4 недели
Нов кикс на каталонците, прв гол за Гризман сезонава

ВИДЕО: Барселона не победи ни кај Алавес, Нето киксираше а Меси се нервираше

пред 4 недели
Ова веќе личи на тимот на Михајловиќ

ВИДЕО: Болоња не се предава, упорноста и донесе пресврт против Каљари

пред 4 недели
Аргентинецот ги покажа фрустрациите

ВИДЕО: Меси избегна црвен картон – добива ли посебна заштита од судиите?

пред 4 недели
се уште е под импресии од „Олд Трафорд“

ВИДЕО: Лајпциг до прв овосезонски пораз во Бундес лигата, Менхенгладбах остана во ритам

пред 4 недели
Каталонска фарса на гостувањето кај Алавес

ВИДЕО: Грешка на годината во Шпанија, Нето со разочарувачка реакција на голот на Барса

пред 4 недели
Борис Џонсон соопшти – нацијата е на потег

Официјално: Англија во четири неделен карантин – елитниот спорт ќе се игра, но без публика!

пред 4 недели
Калчолигашот има сериозен проблем

Корона кластерот во Лацио предизвикува нов потрес на „Апенините“

пред 4 недели
„Јорганџиите“ одиграа натпревар со четири голови

ВИДЕО: Жоао Феликс двоен стрелец за Атлетико Мадрид кај Осасуна

пред 4 недели
УТРЕ НА ПРОГРАМАТА Е „ВЕЧНОТО ДЕРБИ“

ФОТО: Драматична победа со еден поен разлика на Куманово кај ТФТ Скопје

пред 4 недели
„Чеканите“ покажаа квалитет, но не и капацитет

ВИДЕО: Жота е џокерот на Клоп, Ливерпул со пресврт го победи Вест Хем

пред 4 недели
Неочекуван исход на воведниот натпревар

ВИДЕО: ФМП со успешен влез во сезоната, Гостивар поразен во Кисела Вода

пред 4 недели
Искусниот напаѓач ја отвори сметката за оваа сезона во Серија А

ВИДЕО: Жервињо со два гола го „збуни“ Интер, Перишиќ спречи чудо на Парма во Милано

пред 4 недели
Акција во два потези за водство на Парма кај Интер

ВИДЕО: Маестрална завршница на Жервињо, Хандановиќ само трепна

пред 4 недели
ЗА БАРАЖ ДВОМЕЧОТ ЗА ПЛАСМАН ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕП

Англија го откажа гостувањето во Македонија поради Ковид-19 – футсалците чекаат на УЕФА

пред 4 недели
На „Сан Мамеш “

ВИДЕО: Атлетико Билбао со пресврт за десет минути до победа над Севиља

пред 4 недели