сабота, 21 ноември 2020
тренерот на „кралевите“ посакува нов договор

Зинедин Зидан: Не знам што ќе правиме со Серхио Рамос

пред 3 дена
Трет пораз за „Каталонците“ во Ла Лига

ВИДЕО: Клупата на Куман се тресе, Атлетико ја совлада Барселона во Мадрид

пред 3 дена
Уште едно бледо издание на „Црвените Ѓаволи“

ВИДЕО: ВАР ги спаси Јунајтед па од пенал Фернандес погоди за победа против ВБА

пред 3 дена
ПОРТУГАЛЕЦОТ КЛУЧЕН ВО 4 ПОБЕДА НА „СТАРАТА ДАМА“

ВИДЕО: Се врати Роналдо со два гола, Јувентус го совлада Каљари

пред 3 дена
Седум гола и пресврт за „милионерите“

ВИДЕО: Халанд ја декласираше Херта, Борусија Дортмунд до убедлива победа

пред 3 дена
Неверојатно полувреме во Мадрид

ВИДЕО: Караско ја казни Барселона, Тер Штеген направи катастрофален кикс

пред 3 дена
Јувентус игра одлично

ВИДЕО: Кристијано Роналдо му се испука на Каљари за 45 минути

пред 3 дена
Официјални состави за дeрбито во Ла лига

ФОТО: Костан на клупа, Барса тргнува со Гризман, Меси, Дембеле и Педри

пред 3 дена
Прва победа по четири меча

ВИДЕО: Севиља убедлива против Селта за прекин на кризата во Ла Лига  

пред 3 дена
Португалецот ќе биде екстремно среќен

ВИДЕО: Мурињо го надмудри Гвардиола, поседот за Сити, головите за Тотенхем

пред 3 дена
Пред голем предизвик

Металург се подготвува за пеколен распоред, пет меча за осум дена

пред 3 дена
Одлична најава на „Газета Дело Спорт“

ФОТО: Елмас од првата минута во тимот на Наполи во дербито со Милан

пред 3 дена
Неверојатен меч

ВИДЕО: Маратонската драма во Лондон за Тим, Ѓоковиќ остана без финале

пред 3 дена
Непромислен потег на Куртоа

ВИДЕО: Нов гостински кикс на Реал, Виљареал доби подарок пенал од Куртоа

пред 3 дена
ВАР поништи пенал за Вила во финишот

ВИДЕО: Брајтон го прекина постот, триумф над Вила

пред 3 дена
Завршната трка в недела

Добра трка и нови бодови за Иџе, сезоната завршува в недела (ВИДЕО)

пред 3 дена