вторник, 24 ноември 2020
Челси, Севиља, Барселона и Јувентус во нокаут фазата

ЛШ: Јувентус и Барселона во осминафиналето, Нејмар му донесе триумф на ПСЖ

пред 2 мес.
Остра реакција

Наполи демантира скандал меѓу Гатузо и играчите, медиумите шират „лажни вести“

пред 2 мес.
Следи гостување во Словенија

ФОТО: Еурофарм Пелистер не избегна пораз кај Рајн Некар, финишот го расипа впечатокот

пред 2 мес.
ревија на супер ефектни голови во лигата на шампионите

ВИДЕО: Лацио води против Зенит, Имобиле постигна маестрален гол

пред 2 мес.
прекрасен гол на роналдо во лигата на шампионите

ВИДЕО: Супер гол на Роналдо од 20 метри, неодбранлив шут на Португалецот

пред 2 мес.
неверојатен шут, ја заби топката во мрежата на турците

ВИДЕО: Какво голчиште на Фернандеш, Јунајтед го меле Башахшехир

пред 2 мес.
погодува на секој натпревар, не знае за доста

ВИДЕО: Халанд е машина за голови, фудбалот изгледа едноставно кога тој игра

пред 2 мес.
Трет натпревар за Еурофарм во ЛЕ

ФОТО: Еурофарм Пелистер на минус три на полувреме кај Рајн Некар

пред 2 мес.
за него постои само еден играч !

ФОТО: Ибрахимовиќ го состави идеалниот фудбалски тим, неверојатна постава со едно име

пред 2 мес.
можна размена на две ѕвезди

Реал Мадрид и Интер ќе разменуваат играчи

пред 2 мес.
Вечерта во ЛШ почна со драма

ЛШ: Челси и Севиља во драматичен финиш први ја минаа групната фаза (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Португалецот инвестира 27 милиони евра

Роналдо им стана конкуренција на Гигс и браќата Невил, гради луксузен хотел во Манчестер

пред 2 мес.
Воведни мечеви од 4 коло

ЛШ: Челси и Севиља на чекор до нокаут фазата (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Втор меч сезонава во ЛЕ

Ставрев го суди мечот АЗ – Реал Сосиедад во Лига Европа

пред 2 мес.
Успешна година за членката на Енерџи

Дуња Иванова од Енерџи заслужено до титулата државен првак во велосипедизам

пред 2 мес.
Јунајтед бара реванш за поразот во Турција

Солскјер се надева дека Погба ќе игра против Башакшехир

пред 2 мес.