среда, 25 ноември 2020
шампионот има максимален ефект во групата, обезбеди нокаут фаза

ВИДЕО: Баерн Минхен гази се пред себе, падна Салцбург , шампионот сигурно „маршира“ во ЛШ

пред 2 мес.
екипата од италија го изненади првакот на англија

ВИДЕО: Аталанта го шокираше Ливерпул, се комплицирана состојба во групата Д

пред 2 мес.
антонио конте пред отказ, интер пред елиминација во лигата на шампионите

ВИДЕО: Интер повторно ги разочара навивачите, Реал победнички во Милано

пред 2 мес.
црвено-црните немоќни и надиграни

ВИДЕО: Како загуби Вардар од Киелце, најинтересното од мечот во Полска

пред 2 мес.
вардар надигран и немоќен

ВИДЕО: Вардар немоќен, убедлив пораз од Киелце

пред 2 мес.
„кралевите“ на добар пат да запишат победа

ВИДЕО: Интер во шок, губи со 1-0 од Реал и има играч помалку на „Џузепе Меаца“

пред 2 мес.
топ моменти од првиот дел

ВИДЕО: Најатрактивните потези во првиот дел, Вардар во негатива кај Киелце

пред 2 мес.
иницијатива од градоначалникот на неапол

ФОТО: Наполи ќе го преименува стадионот во чест на Диего Армандо Марадона

пред 2 мес.
неповолен развој на настаните за вардар во првото полувреме

ВИДЕО: Атракција на Дибиров, Вардар во голема негатива по првиот дел на гости кај Киелце

пред 2 мес.
атрактивен гол на емболо

ВИДЕО: Менхенгладбах го растури Шахтјор, атрактивен гол на Емболо, Сити со еден гол до макисум против Олимпијакос

пред 2 мес.
гол по која цела „маракана“ стана на нозе

ВИДЕО: Марадона еден од најубавите голови во кариерата ги постигна во Белград

пред 2 мес.
дерби во милано во лигата на шампионите

Официјални состави за супер дербито Интер-Реал Мадрид (ФОТО)

пред 2 мес.
одличен потег на емболо

ВИДЕО: Атракција на Емболо, Борусија Менхенгладбах го понижи Шхтјор за 45 минути

пред 2 мес.
победа со пет гола разлика

ФОТО: Голден Арт КЛ7 го скрши Радовиш по голема борба

пред 2 мес.
тажен ден за фудбалот и за сите аргентинци

Се огласи и Меси: Марадона не напушти, но не заминува, Диего е вечен (ФОТО)

пред 2 мес.
ПОРТУГАЛЕЦОТ ЗА МАРАДОНА

Роналдо за Марадона: Твоето наследство нема лимит (ФОТО)

пред 2 мес.