недела, 29 ноември 2020
какво голчиште постигнато во кичево

ВИДЕО: Гол на годината во третата македонска фудбалска лига, погоди од 60 метри !

пред 2 мес.
наполи победнички во чест на марадона

ВИДЕО: Наполи ја демолира Рома, голчиште на Инсиње, Елмас одличен во финишот на средбата

пред 2 мес.
по страотниот инцидент во бахреин

Се огласи Грожан од болница: Да не беше „хало“ системот… (ВИДЕО)

пред 2 мес.
„топџиите“ поразени во лондон

ВИДЕО: Хорор повреда на Хименез, Вулверхемптон го победи Арсенал во Лондон

пред 2 мес.
убедлив триумф на шкупи против блу меџик од даблин

ВИДЕО: Шкупи ќе игра плеј-оф за Лигата на шампионите

пред 2 мес.
падна како „покосен“

ВИДЕО: Хименез изнесен на носилка, страотен дуел со Луис на „Емирати“

пред 2 мес.
ремек дело на инсиње

ВИДЕО: Инсиње постигна голчиште, Наполи води против Рома

пред 2 мес.
во чест на легендата марадона

Наполи против Рома игра во „аргентински“ дресови (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Интер не е неговиот клуб од сонишатата

Лаутаро Мартинез е во потрага по нов клуб, Мендес ќе мора да ја забрза работата

пред 2 мес.
поради славјето на меси

ВИДЕО: Барселона ќе добие казна од 3000 евра поради Меси и Марадона

пред 2 мес.
ВЕРНЕР ПОГОДИ, АМА ВАР МУ ГО ПОНИШТИ ГОЛОТ

ВИДЕО: Во Лондон постигнат еден гол, ама и тој ВАР го поништи, Челзи и Тотенхем разочараа

пред 2 мес.
 Засега нема реакција од Роналдо

ВИДЕО: Георгина почна да тверка на Инстаграм, за 19 часа собра над 7 милиони лајкови

пред 2 мес.
наполи ја пречекува рома од 20-45 часот

ФОТО: Елмас резерва, Гатузо го седна на клупа македонскиот „дијамант“ за дербито со Рома

пред 2 мес.
лондонското дерби донесе борба, но не и голови

Челзи и Тотенхем одиграа без голови, Мурињо се врати на врвот во Премиер лигата

пред 2 мес.
пандев е икона на македонскиот репрезентативен фудбал

Ангеловски: Пандев сака да се одјави на Европското првенство, ќе го убедувам да остане во репрезентацијата

пред 2 мес.
грожан спасуваше „жива глава“, хамилтон запиша победа

ВИДЕО: Хамилтон победи во Бахреин во сенка на големиот инцидент во кој изгоре болидот на Грожан

пред 2 мес.