понеделник, 30 ноември 2020
во 10 коло од Премиер лигата

ВИДЕО: Бовен е херојот на Вест Хем, Воткинс промаши пенал за реми на Астон Вила

пред 2 мес.
Ниту Пандев не можеше да спречи пораз

ВИДЕО: Парма конечно победи, Џенова останува во криза и на пет бода  

пред 2 мес.
Ковид-19 и се е можно

Австралија Опен ќе се одржи на два континенти во февруари!?

пред 2 мес.
Несекојдневна сцена од борилишатата

ВИДЕО: Судија интервенираше градите УФЦ ѕвездата да не се појават на ТВ пренос во живо

пред 2 мес.
Аргентинецот го заслужи ова

ВИДЕО: Посебен поздрав за Марадона пред мечот Џенова- Парма

пред 2 мес.
Кошаркарите се соочија со протоколите на ФИБА

Заразените со Ковид-19 остануваат во Талин, останатите утре се враќат во Скопје

пред 2 мес.
Неизвесен натпревар, четири гола и по еден бод за двата тима

ВИДЕО: Меите го спаси Торино од пораз против расположената Сампдорија

пред 2 мес.
„лисиците“ изненадени на домашен терен

ВИДЕО: Фулам најде решение за одбраната на Лестер, Роџерс збесна

пред 2 мес.
Проблеми во најава за шампионот на Италија

Кој го прашува Пирло, Роналдо сам решава кога е спремен за настап за Јувентус!?

пред 2 мес.
По победата над „карамелите“

Алиоски: Со оваа енергија и овој тим, можеме многу да направиме

пред 2 мес.
Напаѓачот на ПСЖ пред дуелот со Јунајтед

Нејмар: Мора да играме како тим, во спротивно ќе ни биде многу тешко

пред 2 мес.
Почетни состави за дуелот на „Кинг Пауер“

ФОТО: Роџерс се „крсти“ во Варди, Паркер реши да го одмори Митровиќ

пред 2 мес.
Лоши вести за кралевите

Зидан ќе збесне, Азар во аут шест натпревари за Реал Мадрид

пред 2 мес.
Требње приреди сензација во првото коло

Зорман пред мечот со Еурофарм Пелистер, „Не им се плашиме, ќе победиме“ (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Капитенот на Македонија им се врати на тренинзите

Одлична вест од Франција, Кире Лазаров ја доби битката со Ковид-19

пред 2 мес.
Заедно минаа седум години во Наполи

Чиро Ферара: „Хероите се совршени, Диего беше анти јунак“

пред 2 мес.