вторник, 1 декември 2020
„Јорганџиите“ ќе мора да се борат за второто место

ВИДЕО: Вториот тим на Баерн освои бод на гостувањето кај Атлетико Мадрид

пред 2 мес.
Островјаните не беа расположени за многу голови

ВИДЕО: Џонс му го осигура првото место на Ливерпул, Сити ремизираше со Порто

пред 2 мес.
Белгиецот повторно клучен за тимот на Конте

ВИДЕО:Лукаку го одржа сонот на Интер за пласман во осминафиналето од ЛШ

пред 2 мес.
Тримо Требње сепак беше сериозен предизвик

ФОТО: Еурофарм Пелистер со нов пораз во Европа, прва победа ќе брка во Битола

пред 2 мес.
Уште еден кикс на стоперот на Интер

ВИДЕО: Чекајте, ова е Шкриниар за кој Сити нудеше 80 милиони евра?

пред 2 мес.
По поразот од Шахтјор

Зинедин Зидан категоричен: Нема да поднесам оставка

пред 2 мес.
Бразилецот го чека нова пауза

Јирген Клоп потврди, Ливепрул остана и без Алисон

пред 2 мес.
„баварците“ го потценуваат противникот?

ФОТО: Баерн Минхен со Чупо Мотинг ќе го нападне Атлетико Мадрид

пред 2 мес.
бериша двоен стрелец за австријците

ВИДЕО: Салцбург освои три бода во Москва, притисокот врз Атлетико Мадрид сега е огромен

пред 2 мес.
каков нокаут за „кралевите“ во украина

ВИДЕО: Шахтјор го шокираше Реал Мадрид, каква „гужва“ во групата со Интер и Менхегладбах

пред 2 мес.
русинот ќе дебитира следната сезона во ф1

Американскиот Ф1 тим Хас, ангажираше син на Руски милјардер за следната сезона (ВИДЕО)

пред 2 мес.
еден каднидат, еден избор за претседател

ИОК без турбуленции, Германецот Бах единствен кандидат за претседател во следните четри години

пред 2 мес.
гостите запишаа важна победа

Струга го победи Голден Арт КЛ7 со 5 гола разлика во Скопје (ФОТО)

пред 2 мес.
јувентус ослабен на следните две средби

Јувентус без Мората два меча, Шпанецот нема да игра против Џенова и Торино

пред 2 мес.
повторно проблеми поради коронавирусот

Поради коронавирус се одлага еден натпревар во Премиер лигата

пред 2 мес.
сопругата на икарди повторно ги испровоцира фановите

ФОТО: Ванда Нара како од мајка родена се качи на коњ

пред 2 мес.