среда, 2 декември 2020
Успешна ноќ на калчолигашите во Лигата на шампионите

ВИДЕО: Јувентус рутински до победа против Динамо Киев, Лацио ремизираше со Борусија Дортмунд

пред 2 мес.
Оливие Жиру и даде четири гола на Севиља

ВИДЕО: Нејмар го измести Јунајтед, ПСЖ со играч повеќе славеше на „Олд Трафорд“

пред 2 мес.
Не играше против Ференцварош

Ковид-19 проблеми за Барселона, еден играч е заразен со опасниот вирус

пред 2 мес.
Неочекуван резултат на мечот во Црна Гора

Победничката низа на ТФТ во БИБЛ заврши на гостувањето кај Ибар

пред 2 мес.
Во дербито на вечерта

ВИДЕО: Нејмар и Рашфорд стрелци на „Олд Трафорд“ во првото полувреме

пред 2 мес.
Има два нови позитивни случаи во „Автокоманда“

Официјално: Поради Ковид-19 цел Металург во карантин, патувањето во Русија е одложено

пред 2 мес.
Краснодар го совлада Рен во Русија

ВИДЕО: Лајпциг со гол во 92 минута го доби трилерот во Турција, Кавечи со хет трик за Башакшехир

пред 2 мес.
Состави за дербито на денот во Лигата на шампионите

ФОТО: Кавани во прв тим, Погба на клупа за Јунајтед, ПСЖ, Нејмар и Мбапе во нападот на парижаните

пред 2 мес.
Србинот открива

Богдановиќ: Перо Антиќ ми помогна во носењето на одлуката играм за Атланта

пред 2 мес.
Нема голови во Русија

ВИДЕО: Лајпциг води против Башахшехир за едно полувреме, притисок за Јунајтед и ПСЖ

пред 2 мес.
Незадоволство од судењето во дуелот со Ренова

Академија Пандев реагира: Стојанче Трпчевски денеска беше дојден во Струмица за да ни наштети

пред 2 мес.
По триумфот над Македонија ЃП

Ернест Ѓока: Ова е Шкендија која сите сакаме да ја видиме

пред 2 мес.
најава за големи промени во 2024 година

УЕФА планира поинаква Лига на шампиони од 2024 година

пред 2 мес.
Тренерот на ПСЖ знае од каде доаѓа опасноста

Тухел: Рашфорд го почитуваме многу, но тој постигнува голови против нас а тоа не нервира

пред 2 мес.
не очекува интересен нба божиќ

ФОТО: НБА го објави распоредот, божиќен спектакл со Лука Дончиќ

пред 2 мес.
Лампард сепак направи добар потег

ВИДЕО: Навивачите на Челси пресреќни по киксот на Онана против Ливерпул

пред 2 мес.