четврток, 3 декември 2020
ријека приреди изненадување

ВИДЕО: Дарко Велковски со гол донесе изненадување, Ријека освои бод кај Реал Сосиедад

пред 2 мес.
наполи е лидер во групата

ВИДЕО: Наполи освои бод кај АЗ Алкмар, Елмас одигра 35 минути

пред 2 мес.
има само 18 години, реагираше како врвен стрелец

ВИДЕО: Тинејџерот на Рома постигна гол кој го дигна на нозе цел Рим

пред 2 мес.
навистина е специјален...

ФОТО: Мурињо е неверојатен, нервозно закажа термин за тренинг преку Инстаграм

пред 2 мес.
МАЈСТОРИЈА НА ЛАКАЗЕТ ЗА ГОЛ КОЈ КЕ СЕ ПРЕРАСКАЖУВА

ВИДЕО: Лаказет постигна голчиште, ова е најубавиот гол во Европа лигата денеска

пред 2 мес.
голгетерска реакција на македонскиот репрезентативец

ВИДЕО: Велковски постигна гол за Ријека за водство против Реал Сосиедад

пред 2 мес.
важна победа за прилепчани

Прилеп го победи Работнички и остана во игра за пласман во плеjофот

пред 2 мес.
македоснкиот репрезентативец асистираше за вториот гол

ВИДЕО: Адеми и Динамо продолжуваат во Европа лигата, нашиот репрезентативец испиша историја

пред 2 мес.
шок за мурињо во 93 минута

ВИДЕО: Тотенхем и со два пенали не успеа да го победи ЛАСК, шок за Мурињо во 93 минута

пред 2 мес.
„росонерите“ го победија селтик со 4-2 иако губеа со 2-0

ВИДЕО: Милан со чудесен пресврт до победа, Чалханоглу постигна голчиште

пред 2 мес.
Официјално има пет деца, се поврзува со уште шест други

Близок пријател на Марадона тврди, „Диего има уште две деца во Шпанија“

пред 2 мес.
неверојатен рекорд на адеми

ФОТО: Адеми рекордер во Динамо Загреб, македонскиот репрезентативец испиша историја

пред 2 мес.
ЛЕГЕНДА НА БИТОЛСКИОТ РАКОМЕТ

IN MEMORIAM: Почина Благоја Стефановски, долгогодишен директор и претседател на РК Пелистер

пред 2 мес.
ОДЛОЖЕНО ВРАЌАЊЕТО НА РАУЛ ВО СКОПЈЕ

ФОТО: ЕХФ го одложи дуелот Вардар – ПСЖ, половина тим на црвено-црните позитивен на Ковид-19

пред 2 мес.
завршниот турнир се игра во италија

ФОТО: Дерби во полуфиналето на Лигата на нации, Италија -Шпанија ќе биде спектакл

пред 2 мес.
Перез не е среќен но тоа е реалноста

Реал Мадрид е во загуба од 100 милиони евра само поради Ковид-19

пред 2 мес.