среда, 13 јануари 2021
лазаров се враќа во египет, таму се започна во неговата репрезентативна кариера

ВИДЕО: Ова е првиот гол на легендарниот Лазаров со коментар на легендата Калински

пред 5 дена
џенова без пандев во составот елиминирана во продолжението

ВИДЕО: Јувентус се извади со гол во 105 минута против Џенова, дебитантот Рафиа погоди за четвртфинале на Купот

пред 5 дена
тандемот икарди-нејмар за победа на „светците“

ВИДЕО: Покетино со прва титула, ПСЖ победи во Суперкупот на Франција

пред 5 дена
гостите изненадија во лондон

ВИДЕО: Тотенхем запрен од аутсајдерот Фулам, Мурињо мора да се задоволи само со бод

пред 5 дена
бруклин има неверојатен тим за титулата во нба

Џејмс Харден од вечерва е играч на Бруклин, потрес во НБА (ФОТО)

пред 5 дена
Состави идеален тим за 2020 година

ФОТО: Рио Фердинанд со изненадувачи избор, петмина од Ливерпул и без Меси и Фернандес

пред 5 дена
македонската репрезентација на мртв

СП Египет: Мундијалот на МТВ, распоред на преноси на натпреварите на Македонија и целокупна програма

пред 5 дена
македонија треба да внимава на овој играч

ВИДЕО: Елдера од Египет е машина за голови, шест од шест против Чиле

пред 5 дена
победа на деветтиот меч во регионалната лига

БИБЛ: ТФТ го преслуша Теодо, теоретски шанси за прогрес во следната рунда

пред 5 дена
„граѓаните“ со минимален резултат до максимални три бода

ВИДЕО: Сити со еден гол го реши Барајтон и се доближи до лидерот во Премиер лигата

пред 5 дена
битолчани победнички во гевгелија

Пелистер не се шегува, седма победа во низа, падна Кожув по продолжение

пред 5 дена
покажавме карактер и желба за победа

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија храбра, освои сет, но Турција запиша победа

пред 5 дена
елмас и наполи обезбедија пласман во четвртфиналето

ВИДЕО: Наполи обезбеди четвртфинале во Купот, Лозано постигна гол кој се прераскажува, Елмас доби 70 минути за игра

пред 5 дена
шансите за настап на еуро се големи, утре ПРОТИВ бОСНА НА ПОБЕДА

ВИДЕО: Македонија по 90 минути борба загуби од Турција, освоивме еден сет против фаворитот

пред 5 дена
убедлив триумф на египет со шест гола разлика

Домаќинот Египет убедлив против Чиле на светското првенство, сериозно предупредување за Македонија

пред 5 дена
победа со која се во игра за следната фаза

БИБЛ: Куманово го демолира Академик во Бугарија

пред 5 дена