недела, 17 јануари 2021
титула во суперкупот со пресврт на билбао

ВИДЕО: Атлетик Билбао ја шокира Барселона, победи во Суперкупот, Меси доби црвен картон

пред 1 месец
интер со 2-0 го реши јувентус во милано

ФОТО: Лукаку го поздрави Јувентус со фотографија од соблекувалната на Интер

пред 1 месец
„Дерби Д’Италија“ во знакот на интер, видал и барела за три бода на клубот од милано

ВИДЕО: Интер му одржа фудбалска лекција на Јувентус, чиста победа на „Дерби Д’Италија“

пред 1 месец
неверојатни голови на гундоган и стерлинг

ВИДЕО: „Покер“ на Сити, Гундоган и Стерлинг постигнаа голчишта против Кристал Палас

пред 1 месец
сега е официјално, арсенал се ослободи од озил

ФОТО: Озил пристигна во Турција, медицински прегледи па потпис за Фенербахче

пред 1 месец
чилеанецот е човек со „две лица“

ВИДЕО: Видал ги налути навивачите на Интер, па потоа ги израдува со гол против Јувентус

пред 1 месец
ова првенство не е реален показател на квалитетот на репрезентациите

Червар: Да не се повтори вакво светско првенство, Токио ќе го покаже вистинскиот квалитет

пред 1 месец
супер дерби во милано, време е за „Дерби Д’Италија“

ФОТО: „Дерби Д’Италија“, официјални состави на Интер и Јувентус

пред 1 месец
србинот блесна со два гола

ВИДЕО: На Лука Јовиќ му лежи Бундес лигата, постигна два гола, Ајнтрахт победи против Шалке

пред 1 месец
натпревар без голови во бергамо

Пандев настапи, Џенова освои бод на гости кај Аталанта

пред 1 месец
червар се радува на победа, хрватска подобра од ангола

Хрватска не блескаше но сепак запиша победа против Ангола

пред 1 месец
по бод за двете екипи

ФОТО: Големото дерби без победник, Ливерпул и Јунајтед освоија по бод во натпревар без голови

пред 1 месец
полјакот е неверојатен сезонава

ФОТО: Левандовски собори уште еден рекорд, сега на легендарниот Герд Милер

пред 1 месец
милан утре му гостува на калјари

Милан твитна, Ибрахимовиќ се радува, навивачите се радуваат (ФОТО)

пред 1 месец
КАКО ДА СЕ НА СВЕТСКО ВО ФУДБАЛ

ВИДЕО: Ракометарите на Аргентина како да се фудбалери, загревањето пред Бахреин урнебесно

пред 1 месец