понеделник, 18 јануари 2021
супер серијата на „топџиите“ продолжува

ВИДЕО: Обамејанг со два гола го сруши Њукасл, убедлив триумф на „топџиите“ со три гола разлика

пред 1 месец
мат по три додавања, ибра реализира

ВИДЕО: Милан победи, Ибрахимовиќ постигна два гола, еден по акција која се прераскажува

пред 1 месец
сензација на звезда во мадрид

ВИДЕО: Црвена Звезда му ја симна круната на „кралот“ сензационална победа против Реал Мадрид

пред 1 месец
Поради црвениот картон против Билбао

Дисциплинската комисија ќе одлучи, Меси може да добие казнаа и од 12 натпревари!

пред 1 месец
македонско дерби во првенството на кипар

ВИДЕО: Шишковски му одбрани пенал на Тричковски на Кипар, дури шест Македонци на терен!

пред 1 месец
Напаѓачот има „смешна“ откупна клаузула

Челси нема да се штеди, сака да ги победи Јунајтед, Сити и Реал за Халанд

пред 1 месец
прво дуел со словенија

Познат распоредот, Македонија во втората рунда прво против Словенија

пред 1 месец
НИКОЛОВ СО ПОРАКА ПО ПРИСТИГНУВАЊЕТО КАЈ ЛЕЧЕ

ВИДЕО: Прва видео порака на Бобан Николов по пристигнувањето во Италија

пред 1 месец
натпревар од 11 коло

Куманово го победи Вардар во СРЦ Кале

пред 1 месец
главна рунда-македонија

ВИДЕО: Организаторите на Мундијалот во Египет со честитка за Македонија

пред 1 месец
добра одбрана, и одлична игра на бековите клучно за победата против чиле

Брестовац: Бековите и одбраната одиграа добро, тоа беше важно за нашата победа

пред 1 месец
Проблеми за најтрофејниот од Македонија

КК Работнички потврди дека поради Ковид-19 нема да патува во Бања Лука

пред 1 месец
по победата против чиле, се огласи и директорот на амс

Наумче Мојсовски по победата против Чиле: Браво момци! Секогаш сте гордост наша!

пред 1 месец
нова фудбалска авантура за македонскиот репрезентативец

ФОТО: Бобан Николов официјално играч на Лече, дебитира в недела против лидерот Емполи

пред 1 месец
русија, словенија и белорусија играат ракомет што не ни одговара

Борко Ристовски: Победивме поради Кире, потфрливме тимски, сепак најважен e резултатот

пред 1 месец