вторник, 26 јануари 2021
„граѓаните“ се во серија од 18 меча без пораз, имаат 11 победи на последните 11 средби !

ВИДЕО: Сити беска, со „петарда“ го реши ВБА, победа и за Арсенал на гости кај Саутемптон

пред 1 месец
од се по нешто на дербито, црвен картон, инцидент, се повреди и судијата, и гол на сезоната за ериксен

ВИДЕО: Какво голчиште на Ериксен, Интер во полуфинале, Ибра и Лукаку ќе се тепаа во Милано

пред 1 месец
каква финта на барди

ВИДЕО: Голот на Барди се прераскажува а и статистиката е неверојатна

пред 1 месец
ИРЕЦОТ ЗАВРШИ СО ТЕШКА ПОВРЕДА

Борбата со Порие го чини скапо: Лекарите му забранија на Мекгрегор да се бори 6 месеци

пред 1 месец
интер има играч повеќе но и гол негатива

ВИДЕО: Ибрахимовиќ доби црвен картон, Лукаку се смешка по инцидентот со Швеѓанецот

пред 1 месец
нашиот репрезентативец е неверојатен

ВИДЕО: Само Меси е пред Барди, каков потег на македонскиот репрезентативец

пред 1 месец
се провоцираа а беше избегнат голем инцидент

ВИДЕО: Ибрахимовиќ и Лукаку за малку ќе се истепаа, Швеѓанецот провоцираше и му даде гол на Интер

пред 1 месец
њукасл не знае победа 11 натпревари во низа

ВИДЕО: Лидс победи и ја продолжи мизеријата на Њукасл, Алиоски стартер

пред 1 месец
леванте обезбеди четвртфинале во купот на кралот

ВИДЕО: Барди шампион за слободни удари, овој негов гол се прераскажува, Леванте победи

пред 1 месец
италија ја менува за шпанија

ФОТО: Папу Гомез го извиси Интер, одбра клуб од Шпанија

пред 1 месец
РИСТОВСКИ СЕ ВРАЌА ВО ЛИГАТА КАДЕ БЛЕСКАШЕ

Македонскиот фудбалер заминува од Ријека, Милан Ристовски се враќа во Словачка

пред 1 месец
каков потег на барди !

ВИДЕО: Дали е Меси или е Барди, македонскиот репрезентативец постигна супер гол од слободен удар

пред 1 месец
ќе дебитира утре против Вулверхемптон

ОФИЦИЈАЛНО: Челси го промовираше Тухел (ФОТО)

пред 1 месец
следно за македонија е нов селектор па еуро квалификации

Македонија дозна каде ќе игра против Финска, сега на потег е РФМ да одбере селектор

пред 1 месец
познатиот тренер се враќа во италијанскиот фудбал

Алегри се враќа во калчото, седнува на клупата на клуб од Рим

пред 1 месец
се огласи и србинот

ФОТО: Ѓоковиќ со емотивна порака за Брајант, те сакам пријателе !

пред 1 месец