среда, 27 јануари 2021
Важен триумф

КК Куманово обезбеди пласман во следната фаза во БИБЛ по победата над Ибар

пред 1 месец
Шампионските абиции избледеа против најслабиот

ВИДЕО: Шефилд Јунајтед слави на „Олд Трафорд“, шамар за амбициозните „Ѓаволи“

пред 1 месец
Рејо Ваљекано еиминиран во „Копа Дел Реј“

ВИДЕО: Димитриевски прими два гола, Меси и Де Јонг и донесоа на Барса четвртфинале

пред 1 месец
„Старата Дама“ ќе игра против Интер во полуфиналето

ВИДЕО: Јувентус сигурен против Спал, Фработа ја скина мрежата на Бериша

пред 1 месец
„Триколорите“ мораа да играат во продолженијата

Шпанија, Шведска и Франција изборија пласман во полуфиналете на Мундијалот во Египет

пред 1 месец
Ќе има ли нов пресврт на „Ѓаволите“?

ВИДЕО: Де Геа „исплива“ Манчестер Јунајтед губи од последнопласираниот во Англија

пред 1 месец
Доаѓа од српска Колубања

ФОТО: Српскиот интернационалец Босанчиќ е ново засилување на Струга ТЛ

пред 1 месец
Голем интерес за ангажманот на поранешниот играч на Арсенал

ВИДЕО: Озил официјално претставен во Фенербахче, одбра чуден број за оваа сезона

пред 1 месец
„Сините“ покажаа поинаква игра но Вулвс одолеа на нападите

ВИДЕО: Луд пресврт на Барнли против Астон Вила, Тухел со бод дебитираше за Челси  

пред 1 месец
Севиља се пласираше во четвртфиналето

ВИДЕО: Валенсија немоќна против расположените Де Јонг и Ракитиќ

пред 1 месец
Потпиша договор на година ипол со црвено-црните

Васко Шевалевиќ е најновото засилување за Вардар 1961

пред 1 месец
Домаќинот покажа одлична игра против скандинавците

Данска се изнамачи против Египет, преку продолженија и пенали до полуфинале

пред 1 месец
Тимот од бергамо покажа карактер

ВИДЕО: Аталанта со пресврт до полуфинале, Лацио не го искористи црвениот картон на Паломино

пред 1 месец
Во хрватското првенство

ВИДЕО: Јани Атанасов со асистенција за Хајдук во поразот од Динамо и Адеми

пред 1 месец
Новиот тренер на Челси дебитира

ФОТО: Тухел верува на искусните, Пулишиќ и Вернер на клупа против Вулвс

пред 1 месец
натпреварите се играат почетокот од февруари

ФОТО: Одредени двојките за осминафиналето во фудбалкиот Куп за футсал

пред 1 месец