четврток, 28 јануари 2021
шампионот одигра шампионски во лондон

ВИДЕО: Ливерпул го реши Тотенхем во Лондон на перфектен начин

пред 1 месец
НАПОЛИ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА КУПОТ ПРОТИВ АТАЛАНТА

ВИДЕО: Супер гол на Елмас, „дијамантот“ блесна, Наполи обезбеди полуфинале во Купот

пред 1 месец
втор пат ќе работи на кипар

ФОТО: Поранешен македонски фудбалски селектор официјално тренер на Олимпијакос

пред 1 месец
комити тргнаа во конкретна акција

ФОТО: Кога никој не сака, Комити се тука, купи билет и спаси го Вардар

пред 1 месец
елмас погоди како врвен стрелец

ВИДЕО: Каков мајсторски гол на Елиф Елмас, Наполи ја меле Специја

пред 1 месец
тимот од аеродром најде решение за тфт

ФОТО: МЗТ СКопје го реши ТФТ, блескаше Дамјан Стојановски

пред 1 месец
елмас стартер, наполи води

ВИДЕО: Каква смешна интервенција на голманот на Специа, екипата на Наполи води во Купот

пред 1 месец
вардар запиша победа против војводина во сеха

Алушовски: Играчите го испочитуваа договореното, одбраната добра, во нападот треба да се подобриме

пред 1 месец
Тимот од Чаир има сериозен план

Озер официјално претставен за нов тренер на Шкупи: Амбицијата е титулата во ПМФЛ

пред 1 месец
средбата започнува од 21 часот

ФОТО: Елмас стартер за Наполи на Куп дуелот со Специја

пред 1 месец
квалификации за еуро

ФУТСАЛ: Македонија минимално загуби од БиХ (ВИДЕО)

пред 1 месец
вардар ја оправда фаворитската улога

ФОТО: Вардар ја победи Војводина и најави, нека дојде „пеколниот“ февруари

пред 1 месец
УСПЕШНО ОРГАНИЗИРАНО ИЗБОРНО СОБРАНИЕ

ФОТО: ОФС Прилеп избра претседател и го кандидираше за член на УО на ФФМ, дадоа поддршка на Сејдини

пред 1 месец
класика на столе

ВИДЕО: Ова ќе се прераскажува, Стоилов со неверојатен потег против Војводина

пред 1 месец
Наследникот на Брестовац во најава

Гино Стрезовски ќе подготвува терен за Кире Лазаров, се крои решение за селекторското столче  

пред 1 месец
бара да ја засили одбраната со играч на лајпциг

Тухел побара од раководството на Челси да му го донесе првото засилување

пред 1 месец