вторник, 23 февруари 2021
„Сините“ со предност од еден гол пред реваншот во Лондон

ВИДЕО: Оливие Жиру со ножички до евро-гол и победа на Челси против Атлетико Мадрид

пред 5 дена
Лацијалите се пред елиминација во Лигата на шампионите

ВИДЕО: Баерн Минхен со убедлива победа во Рим, Лацио немоќен против расположените „Баварци“

пред 5 дена
Во ракометната Лига на шампионите

ВИДЕО: Кире Лазаров со три голa во победата на Нант над ППД Загреб

пред 5 дена
Во натпревар од Европската лига

Дебакл на РК Металург на гостувањето во Виена кај Фиверс, прими 45 гола

пред 5 дена
Голферот се бори за живот

ВИДЕО: Тајгер Вудс во критична состојба по сообраќајната несреќа во Лос Анџелес

пред 5 дена
Неверојатна ноќ за 17 годишен плејмејкер на „Баварците“

ВИДЕО: Идната ѕвезда на Баерн, Мусиала стана најмладиот Англичанец со гол во ЛШ

пред 5 дена
Тимски пристап и брза игра за радост на Гонзалез

ВИДЕО: ПСЖ го прегази Кјелце, Хансен и Стаинс со солидна партија

пред 5 дена
Алиоски доби 30 минути на „Еланд Роуд“

ВИДЕО: Ремек дело на Рафиња од слободен удар, Лидс уверлив против Саутепмтон

пред 5 дена
Официјални состави за осминафиналните дуели

ФОТО: Љоренте како десен бек, Тухел му со нова шанса на Одои, Баерн тргниува со 17 годишниот Мусиала

пред 5 дена
Промена за младиот репрезентативец

ФОТО: Ростов го испрати Давид Тошевски да се „челичи“ во Тамбов

пред 5 дена
Неверојатна вест од каталонија

ВИДЕО: Барселона ја потврди „бомбата“, Гасол се враќа дома

пред 5 дена
Од Лидс му порачаа: Полека Џани

ВИДЕО: Алиоски повторно на клупа, па реши да удри по камерата во тунелот

пред 5 дена
Нова аквизиција во Битола

ФОТО: Пелистер се засили со напаѓачот Апонсах од Гана

пред 5 дена
Нови проблеми за калчолигашот

Торино го откажа денешниот тренинг поради Ковид-19 случаи во тимот

пред 5 дена
Одлична игра во третиот сет

ВИДЕО: Лина Ѓорческа се пласираше во второто коло на турнирот во Москва

пред 5 дена
Македонскиот репрезентативец по голот во Кратово

Дориев: Многу сум среќен што мојот гол му помогна на тимот да дојде до предвидената цел

пред 5 дена