четврток, 25 февруари 2021
По двата гола против Бенфика

Обамејанг: Сите се среќни вечерва, тимот покажа карактер и заслужено победивме

пред 2 мес.
Немаше нов шок за калчолигашите по елимицијата на наполи

ВИДЕО: Милан без да ја победи Црвена Звезда до осминафинале, Рома без проблеми против Брага

пред 2 мес.
Познати се сите осминафиналисти во Лига Европа

ВИДЕО: Ристовски и Адеми со Динамо Загреб во осминафинале, шок елиминација на Баер Леверкузен

пред 2 мес.
Уште еден шок за Раул Гонзалес

ВИДЕО: Фленсбург го совлада ПСЖ, Манасков со еден гол за Веспрем во триумфот против ППД Загреб

пред 2 мес.
Тренерот на Наполи разочаран од симулирањето повреди на противникот

Гатузо конфузен и бесен: Ако тим од Италија играше вака, светските медиуми ќе го масакрираа

пред 2 мес.
Без ниту едно резултатско изненадување

Фаворитите без проблеми, познати 16-те патници во следната фаза од Купот на Македонија

пред 2 мес.
Во ракометната лига на шампионите

ВИДЕО: Лазаров одличен во ремито на Нант и Кил, Ландин му „фати жива“ на Ривера од пенал

пред 2 мес.
Елмас играше како лев бек Мернест го замени по еден час игра

ВИДЕО: Наполи победи на „Марадона“ но Гранада се пласираше во осминафиналето, Гатузо добива шут карта

пред 2 мес.
„топџиите“ со пресврт до голема победа над Бенфика

ВИДЕО: Обамејанг со гол во 87 минута му донесе осминафинале на Арсенал, Молде го елиминираше Хофенхајм

пред 2 мес.
Лено по шокот од Консалвес со ново разочарување

ВИДЕО: Неверојатно каква грешка направија дефанзивците на Арсенал, Силва тоа го казни

пред 2 мес.
Солскјер не сакаше премногу да ризикува против Сосиедад

Адеми и Ристовски стартери за Динамо Загреб, Милан тргнува без Ибра против Црвена Звезда

пред 2 мес.
Тимот треба да постигне три а да неприми гол до крајот

ВИДЕО: Наполи добро тргна а потоа одбраната заспа за Монторо да постигне вреден гол за Гранада

пред 2 мес.
Може ли да стане еден од најдобрите во светот

ВИДЕО: „Ѓаволската“ гордост од Манчестер дебитираше пред точно пет години

пред 2 мес.
Нов натпревар нова позиција за македонецот

ФОТО: Нов експеримент на Гатузо, Елмас ќе игра како лев крилен бек против Гранада

пред 2 мес.
ПСЖ работи на нови договори со првите ѕвезди

Леонардо со ултиматум до Мбапе: Времето за одлука дојде а со Нејмар сме на правилниот пат

пред 2 мес.
Французинот си заминува од САД

Официјално: Тjери Анри се повлече од менаџерската позиција во Монтреал

пред 2 мес.