сабота, 27 февруари 2021
Предводникот на „Старата Дама“ се обиде да се оправда по ремито со Верона

Пирло: Ни недостигаа повеќе искусни играчи, постојат мали детали кои за жал помладите играчи не ги разбираат

пред 2 мес.
Првото полувреме беше тешко да се гледа

ВИДЕО: Ракометната лекција од Мотор Запорожје за демотивираниот Вардар 1961

пред 2 мес.
Нерешено на „Сент Џејмс Парк“

ВИДЕО: Рубен Невес го спаси Вулвс од пораз кај Њукасл со ефектен гол со глава

пред 2 мес.
Неверојатен гол на уругваецот

ВИДЕО: Бомба на Арамбари од 35 метри, Гетафе ја победи Валенсија

пред 2 мес.
Пирло калкулираше па мораше да се помири само со бод

ВИДЕО: Јувентус се „лизна“ кај Верона, голот на Роналдо недоволен за три бода

пред 2 мес.
Подобро да го укинат ВАР во Премиер лигата

ВИДЕО: Срамна пародија на „Хафтхорнс“ Мејсон го поништи па го призна голот, ВАР рече не е гол!

пред 2 мес.
ОЧЕКУВАНА РЕАКЦИЈА ОД ПРЕДВОДНИКОТ НА ВАРДАРЦИ

Алушовски беснееше на тајм аут: Што е ова бе момци!? Што играте!?“ (ВИДЕО)

пред 2 мес.
На гостувањето во Украина во СЕХА лигата

Вардар 1961 најави пожртвуваност а покажа немоќ против Мотор Запорожје

пред 2 мес.
Севиља немаше против игра за новата тактика

Куман: Движењето без топка на теренот беше клучот за нашиот успех и победа

пред 2 мес.
Сити е непоразен 27 натпревари по ред

Гвардиола го сруши рекордот на Мурињо и порача: Ова е најголемиот успех во мојата кариера

пред 2 мес.
Се врати на два бода до лидерот Баерн Минхен

ВИДЕО: Лајпциг со магичен пресврт до триумф против Борусија Менхенгладбах

пред 2 мес.
Во домашното кошаркарско првенство

ФОТО: Работнички се спаси во Кавадарци, ФМП сигурен против Црн Дрим

пред 2 мес.
Алиоски доби шанса во второто полувреме

ВИДЕО: Ел Гази со поздрав за Биелса и Лидс, Астон Вила им се врати на победите

пред 2 мес.
Михајловиќ најави дека неговите фудбалери се подготвени за „војна“

ВИДЕО: Болоња го совлада Лацио за прв пат по девет години, Имобиле промаши пенал

пред 2 мес.
На Македонското дерби во Хрватска

Атанасов и Хајдук славенички против Ријека, Дарко Велковски пак се повреди

пред 2 мес.
Одлична игра на битолчани во сеха лигата

ФОТО: Еурофарм Пелистер убедлив во првата победа против Татран Прешов

пред 2 мес.