недела, 28 февруари 2021
росонерите не дозволуваат интер да се одлепи на табелата

ВИДЕО: Рома за прв пат падна на „Олимпико“, Милан со два гола победнички во Рим

пред 2 мес.
последниот шефилд на табелата лесна задача за ливерпул

ВИДЕО: Шампионот конечно победи, Ливерпул со два гола го реши Шефилд

пред 2 мес.
милан од пенал го доби првиот дел

ВИДЕО: Милан поведе од пенал во Рим, играчите на Рома иронично аплаудираа

пред 2 мес.
работи како да е на почетокот од кариерата

ВИДЕО: Тренерот на Удинезе со пофални зборови за Несторовски

пред 2 мес.
тоа не е професија за него

Ибрахимовиќ повторно во фокусот: Ако бидам тренер ќе ги тепам моите играчи

пред 2 мес.
црвено-црните сигурни против кожув

Вардар без проблеми со Кожув за убедлив триумф

пред 2 мес.
три бода за наполи против аутсајдерот беневенто

ВИДЕО: Рутина на Наполи со Беневенто, Елмас доби 10 минути во вториот дел

пред 2 мес.
НУЛА МЕЃУ ЧЕЛСИ И ЈУНАЈТЕД

ВИДЕО: Спорен момент, и дерби без голови, Челси и Јунатед не ги оправдаа очекувањата

пред 2 мес.
битолчани запишаа победа против ренова

Капинковски: Овие три бода ни најавуваат опстанок во лигата, имаме добар тим и добри засилувања

пред 2 мес.
битолчани го „средија“ МЛАДИОТ МЗТ СКОПЈЕ

Пелистер немаше проблеми со МЗТ Скопје Уни Банка

пред 2 мес.
спорен момент на дербито

ВИДЕО: ВАР во Премиер лигата „не работи“, дали Јунајтед е оштетен за пенал

пред 2 мес.
комити реагираат

Комити: Гневот кој се таложи, само е прашање на време кога ќе експлодира

пред 2 мес.
чека шанса од клупата за резерви

ФОТО: Гатузо не му верува на Елмас, македонскиот „дијамант“ повторно резерва

пред 2 мес.
бејл двоен стрелец

ВИДЕО: Тотенхем со „покер“ го реши Барнли, Бејл им се врати на головите

пред 2 мес.
пандев доби 30 минути

ВИДЕО: Интер гази сигурно кон титулата, Лукаку, Дармијан и Санчез за победа против Пандев

пред 2 мес.
гол за победа, несторовски одличен

ВИДЕО: Несторовски го постигна единствениот гол, донесе победа на Удинезе против Фиорентина

пред 2 мес.