вторник, 2 март 2021
ГЕРМАНСКИОТ ВЕЛИКАН ВО БИТОЛА

Познати сите осминафинални двојки од ракометната Лига на Европа: Тешка германска задача за Еурофарм Пелистер

пред 2 мес.
ПОБЕДА БРОЈ 21 ВО СЕРИЈА

ВИДЕО: Манчестер Сити продолжува со доминацијата- Вулверхемтон најнова жртва

пред 2 мес.
СТАРАТА ДАМА ОДИГРА ШАМПИОНСКИ 45 МИНУТИ

ВИДЕО: Италијанскиот шампион фуриозен во вториот дел- Јувентус со 3:0 ја доби Специја

пред 2 мес.
ЗАДОВОЛЕН ОД БОДОТ

Дупјачанец: Во вториот дел Адемар одигра многу подобро особено во одбраната, нас не стигна заморот

пред 2 мес.
ЗАВРШИЈА ЧЕТВРТИ ВО ГРУПАТА

ФОТО: Еурофарм Пелистер не успеа во Швајцарија, Кадетен Шафхаузен подобри од битолчани

пред 2 мес.
ТРЕНЕРОТ НА МЕТАЛУРГ СО ЧЕСТИТКИ ДО ШПАНЦИТЕ

Димитриоски по мечот со Адемар: За мене е голема привилегија да освојам боди против голем тренер како Маноло Каденас

пред 2 мес.
БИТОЛЧАНИ ЌЕ МОРААТ ПОДОБРО ВО ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

ФОТО: Полувреме во Швајцарија- Еурофарм Пелистер со негатива против Кадетен Шафхаузен

пред 2 мес.
ВО АНГЛИЈА ЌЕ ИМА ПЕКОЛНА ТРКА ЗА ПЛАСМАН ВО ЕЛИТАТА

Шансите им се 58 проценти: Можно ли е Ливерпул да остане без Лига на шампиони следната сезона?

пред 2 мес.
ИСТА СИТУАЦИЈА КАКО НА СПОРНИОТ МЕЧ ЈУВЕНТУС- НАПОЛИ

Нови проблеми во Калчото: Лацио се појави на терен, Торино не дојде во Рим поради заразени со ковид 19

пред 2 мес.
ВОДЕА РЕЧИСИ ЦЕЛ МЕЧ, МЕЃУТОА НА КРАЈОТ САМО БОД

ФОТО: Металург не издржа во исто темпо цел меч- со реми ја заврши европската авантура за оваа сезона

пред 2 мес.
ПО КРАЈОТ НА КАРИЕРАТА ТРГНА ПО ПОГРЕШЕН ПАТ

Играше за најголемите италијански клубови, сега ќе оди во затвор: Поранешниот фудбалер на Јувентус, Интер и Рома осуден

пред 2 мес.
ХРВАТОТ ОД МОНАКО НЕ МОЖЕШЕ ДА ИЗДРЖИ

Нико Ковач се расплака на прашање за Златко Крањчар: Не ми е лесно, заедно минавме убави моменти (ВИДЕО)

пред 2 мес.
САКААТ ДА ОРГАНИЗИРААТ И СВЕТСКО ПРВЕНСТВО, ПАРИ ОБЕЗБЕДУВА И ВЛАДАТА

Најважните натпревари на Вембли: Премиерот Борис Џонскон ја „бутка“ Велика Британија како главен домаќин на Европското првенство

пред 2 мес.
ТЕЖИ 28 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

Малезиски принц ја купува Валенсија- ќе се вратат ли славните денови на Местаља?

пред 2 мес.
ЗАВРШУВА ЕДНА УСПЕШНА СОРАБОТКА, ЗАШТИТНИОТ ЗНАК НА ИНТЕР ЌЕ ГО НЕМА

Интер менува детал од својата историја, ова повеќе ќе го нема на дресот

пред 2 мес.
МАЛА УТЕХА ПО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ВО ПЕРМ

ФИБА: Македонија напредуваше на ранг листата

пред 2 мес.