петок, 5 март 2021
ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ ЗА ЛЕГЕНДАТА ЦИЦО

ВИДЕО: Бакљада за Златко Цицо Крањчар- Бед Блу Бојс се простија од својата легенда во неговата родна населба

пред 1 месец
МАКЕДОНИЈА И ВО ФУТСАЛ СЕ НАДЕВА НА ИСТОРИЈА

Скендеровски презадоволен по мечот Србија: Бодот е вистинско чудо, вратите за пласман на ЕП ни се ширум отворени

пред 1 месец
БИЗАРНА ТЕОРИЈА НА ЛЕГЕНДАРНИОТ НАПАЃАЧ

Мајкл Овен предизвика бура реакции: Можеби Мане не паѓа во шеснаесетникот само за Салах да не шутира пенали

пред 1 месец
ИМААТ ШАНСИ ИСТ ТРОФЕЈ ДВА ПАТИ ДА ГО ОСВОЈАТ ЗА ПОМАЛКУ ОД 20 ДЕНА

Пандемијата донесе и вакви моменти: Атлетик Билбао за две недели ќе одигра две финалиња од Купот на кралот

пред 1 месец
Лоши вести за пирло

ФОТО: Јувентус потврди, уште еден првотимец заразен со Ковид-19

пред 1 месец
НЕ ЧЕКАА НИ НОЌТА ДА ПОМИНЕ

Тренерот ја плати цената за неочекуваниот пораз: Металург веднаш по мечот со Тинекс Пролет му врачи отказ на Оливер Димитриоски

пред 1 месец
СО СЕНЗАЦИЈА ЗАПОЧНА СУПЕРЛИГАТА

Големо изненадување на стартот на Суперлигата: Тинекс Пролет подобар од фаворитот Металург

пред 1 месец
НИКОГАШ ВО ИСТОРИЈАТА НЕМАЛЕ ВАКОВ ДРЕС

ФОТО: Се појави фотографија од новиот дрес на Барселона- дали Каталонците се одлучиле за голема промена?

пред 1 месец
БИТОЛЧАНИ НЕ ГО МЕНУВААТ ТРЕНЕРОТ НА ВТОРИОТ ТИМ

Потпишан нов договор: Еурофарм Пелистер 2 ја продолжи соработката со тренерот Јовиќ (ФОТО)

пред 1 месец
МАКЕДОНИЈА ИЗДРЖА

ВИДЕО: Два гола и голем број одбрани на Петровски- погледнете ги најинтересните моменти од футсал мечот со Србија

пред 1 месец
ГОЛМАНОТ ПЕТРОВСКИ СПУШТИ РОЛЕТНА

ФОТО: Остануваме во игра за пласман на Европско првенство-македонската футсал репрезентација непоразена во Србија

пред 1 месец
ЌЕ ИМА ЛИ НОВ МЕГА ТРАНСФЕР НА РЕЛАЦИЈА ДОРТМУНД- МИНХЕН

Претседателот на Баерн Минхен: Економски сме многу силни, можеме да си го дозволиме Халанд

пред 1 месец
НОВИ МОМЕНТИ ВО СВЕТСКИОТ ФУДБАЛ

ИФАБ го промени правилото за случајно играње со рака во фудбалот

пред 1 месец
СЕ НАДЕВА НА ПРИКЛУЧОК ВО ГОРНИОТ ДЕЛ ДО ТАБЕЛАТА

Мираковски задоволен од победата против Сутјеска: Денеска имаше залагање од сите, добро ги прифатија критиките после поразот од МЗТ

пред 1 месец
победа со 22 разлика Во АБА 2 лигата

ВИДЕО: Работнички убедлив против Сутјеска, солидна партија од Бундовиќ

пред 1 месец
На патеката Портимау

Официјално: Големата награда за Португалија ќе се вози на 2 мај

пред 1 месец