недела, 18 април 2021
ДУРИ ЧЕТИРИ ТИМА ВО САМО ТРИ БОДА НА ВРВОТ

ВИДЕО: Ниту Лион не се откажува од титулата, во Франција следи вистинско шоу во последните пет кола

пред 3 недели
МОМЦИТЕ НА ЗИДАН ПРОПУШТИЈА ВАЖНИ БОДОВИ

ВИДЕО: Десеткуваниот Реал Мадрид не успеа, само реми од гостувањето кај Гетафе

пред 3 недели
МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ И НЕГОВИОТ ТИМ ПРИМИЈА ПЕТ ГОЛА

ВИДЕО: Барди одигра 90 минути, Леванте декласиран на домашен терен од Виљареал

пред 3 недели
МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ НАЈСРЕЌЕН Е ЈУВЕНТУС

ВИДЕО: Реми во Неапол- автогол на Хандановиќ и атрактивен погодок на Ериксен

пред 3 недели
ЏЕРАРД ИМА ШАНСА ЗА ДВОЈНА КРУНА

ВИДЕО: Ренџерс успеа да слави во големото дерби, Селтик по 10 години прв пат без трофеј

пред 3 недели
АТРАКТИВЕН ГОЛ НА ДАНЕЦОТ

ВИДЕО: Одличен шут на Ериксен надвор од шеснаесетникот- Интер израмни во Неапол

пред 3 недели
ПОЧНУВА ЛИ ГОЛЕМА ВОЈНА МЕЃУ УЕФА И НАЈГОЛЕМИТЕ КЛУБОВИ?!

УЕФА жестоко им одговори на клубовите кои планираат Суперлига: Казните ќе бидат драстични

пред 3 недели
ЛОШИ ВЕСТИ ЗА ЈУВЕНТУС ОД НЕАПОЛ

ВИДЕО: Хандановиќ си постигна автогол- Наполи води на полувреме против Интер

пред 3 недели
ПРОДОЛЖУВА МАГИЈАТА НА ТИМОТ НА РОЏЕРС

ВИДЕО: Лестер против Челзи во финалето на ФА Купот- еден гол одлучи кој ќе игра на големиот натпревар

пред 3 недели
НЕРЕШ ХЕРОЈ НА ТИМОТ ОД АМСТЕРДАМ

ВИДЕО: Ајакс во 91-та минута стигна до трофејот во Купот на Холандија- атакуваат на двојна круна

пред 3 недели
ВИСТИНСКА ДРАМА ВО ЛИГА 1

ВИДЕО: Во Франција ќе биде вистинско шоу до крај- Монако победи, три тима во два бода разлика

пред 3 недели
ОВА ВРЕДИ ДА СЕ ПОГЛЕДНЕ НЕКОЛКУ ПАТИ

ВИДЕО: Неверојатно голчиште во Шпанија- слободен удар, два паса и Каналес ја скина мрежата на Валенсија

пред 3 недели
ЧЕТИРИ ГОЛА И ПРЕСВРТ ВО ТОРИНО

ВИДЕО: Рома пропушти шанса да се приклучи во битката за ЛШ, Торино со злато вредни бодови за опстанок

пред 3 недели
УЕФА СЕ ЗАКАНУВА СО ИСФРЛУВАЊА

Дванаесет европски великани наскоро ќе објават план: Се формира Суперлига како одговор на новата Лига на шампиони?

пред 3 недели
Аргентинецот по трофејот во „Копа Дел Реј“

Меси: Сега стануваме се посилни и атакуваме на титулата во Ла Лига

пред 3 недели
ЦРВЕНИТЕ ЃАВОЛИ СЕ ЗАЦЕМЕНТИРАА НА ВТОРАТА ПОЗИЦИЈА

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед на крилата на Мејсон Гринвуд стигна до победа против Барнли

пред 3 недели