понеделник, 19 април 2021
алиоски го одигра речиси целиот натпревар, ливерпул загуби драгоцени бодови

ВИДЕО: Лидс го запре Ливерпул, шампионот прими гол во 87 минута и испушти два бода

пред 2 недели
фудбалска војна во европа

Јувентус, Интер и Милан нема да се откажат од Серија А, дали федерацијата ќе се откаже од нив?

пред 2 недели
дали уефа ќе донесе одлуки кои ќе ја сменат завршницата на лигата на шампионите

ФОТО: УЕФА ќе им пресуди на три екипи, две од Германија и една од Португалија со декрет во полуфинале

пред 2 недели
Поради падемијата со Ковид 19

Официјално: Европското првенство во кајак откажно е повторно

пред 2 недели
клубот е мртов за навивачите

ФОТО: Морбидно, Манчестер Сити „погребан“ поради Суперлигата

пред 2 недели
ПОРТУГАЛЕЦОТ ПРЕД ПРЕСЕЛБА ВО ГЕРМАНИЈА ?

Мурињо кратко ќе биде без работа, германските медиуми му „најдоа“ атрактивен клуб од Бундеслигата

пред 2 недели
Норвежанецот со неочекувана изјава

Солскјер: Дали може да ги стигнеме Сити? Чудни работи се случуваат во фудбалот

пред 2 недели
се погласни негодувања, суперлигата предизвика „земјотрес“

Клоп се огласи за Суперлигата, изјава која ги зачуди челниците на клубот

пред 2 недели
има неизвесност околу конечната листа

УЕФА во петок решава за дефинитивната листа, каде ќе игра Македонија на ЕУРО

пред 2 недели
ливерпул е инспирација за лидс и алиоски

ФОТО: Алиоски стартер за Лидс против шампионот на Англија

пред 2 недели
БЕШЕ НАЈМЛАД ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КЛУБ ВО ПРЕМИЕР ЛИГАТА

Не им тргна баш најдобро: Во еден ден го загубија премиерлигашкиот статус и останаа без претседателот на клубот

пред 2 недели
жална вест од турција

Почина претседателот на Турската карате федерација и член на Извршниот одбор на WKF

пред 2 недели
суперлигата не е по желба на навивачите

Англиските клубови од Суперлигата добија суров одговор од навивачите

пред 2 недели
португалецот со полни џебови го напушта тотенхем

Мурињо доби отказ од Тотенхем, но и богатство за предвремениот раскин на договорот

пред 2 недели
жесток удар од уефа за сите кои ќе играат во суперлигата

Чеферин удри по претседателот на Јувентус: Ваков лажго не сум сретнал во животот!

пред 2 недели
БОСАНЕЦОТ ЈА УНИШТИ СЕМЕЈНАТА АТМОСФЕРА ВО КЛУБОТ

Ни тој не може да работи со Салихамиџиќ: Германскиот легендарен напаѓач заминува со Флик

пред 2 недели