четврток, 22 април 2021
спектакл со седум гола

ВИДЕО: Меси постави рекорд, Барса победи, епски автогол на Хетафе

пред 2 недели
какви бројки на меси

ФОТО: Нов рекорд на Меси во Ла Лига, Аргентинецот е неверојатен

пред 2 недели
инсиње и милинковиќ-савиќ постигнаа прекрасни голови

ВИДЕО: Спектакл во Неапол, Лацио доби „петка“ од Наполи, Елмас влезе во финишот

пред 2 недели
Се искомпликуваа работите на „Олд Трафрод“

Фернандес со ултиматум до Јунајтед, ќе потпише нов договор само под еден услов

пред 2 недели
милан е мојот дом

ОФИЦИЈАЛНО: Ибра стави потпис на договор со Милан, и на 40 години ќе игра за „росонерите“

пред 2 недели
неверојатни 45 минути за лестер

ВИДЕО: Лестер го уништи ВБА за само 45 минути, убедлива предност на „лисиците“

пред 2 недели
германецот со порака до швајцарецот

Кимих за одлуката на Алаба: Нема многу места во кои може да се отиде по Баерн Минхен

пред 2 недели
борбата за титулата продолжува, атлетико не го дава врвот

ВИДЕО: Атлетико ја реши Хуеска, не ја дава лидерската позиција во Ла Лига

пред 2 недели
бергамашите натпреварот го завршија со играч помалку

ВИДЕО: Рома се спасуваше од пораз на „Олимпико“ против Аталанта

пред 2 недели
дерби во калчо лигата

ФОТО: Гатузо го објави почетниот состав за дербито со Лацио, Елмас чека шанса за настап

пред 2 недели
суперлигата ќе постои, сакал некој или не

Се огласи Барселона, Суперлигата е апсолутно потребна на фудбалот

пред 2 недели
за да се избегнат проблеми во финишот на сезоната

Бундеслигата во карантин, строги правила во финишот на сезоната

пред 2 недели
Уживајте во мајсториите на ветеранот

ВИДЕО: Џенова се гордее со Пандев, ова се сите негови голови за овој клуб во Серија А

пред 2 недели
Најпознатата спортска новинарка од Италија

ФОТО: Дилета Леота е во потрага по нова „жртва“ турскиот актер доби „штикла“

пред 2 недели
Ова е официјална одлука

Спортистите нема да клечат, кампањата „БЛМ“ нема да биде дел од ЛОИ во Токио

пред 2 недели
креАТивност на дело, ибра и милан во „љубов“

ВИДЕО: Креативно од Милан, ребус објава за иднината на Ибрахимовиќ

пред 2 недели