вторник, 4 мај 2021
ковид-19 голем страв за корејците

Се исплашиле: Северна Кореја се откажа од мундијалот во Катар

пред 2 дена
прво финале за „граѓаните“ во лигата на шампионите

ВИДЕО: Манчестер Сити е првиот финалист, ПСЖ разочара, Марез сам ги победи

пред 2 дена
вест хем не се откажува од топ 4

Неверојатно е, се боревме за опстанок а сега за Лигата на шампиони

пред 2 дена
бадел тргнува од позицијата 1 во плеј-офот

Прв пораз на Бадел сезонава, Баскет КАМ запиша победа со три разлика

пред 2 дена
ова беше неверојатна шанса за гол

ВИДЕО: Ди Марија ваква шанса ретко промашил, не го погоди празниот гол на Сити

пред 2 дена
англичаните се на пат кон финале

ВИДЕО: ПСЖ промашува, Сити води по првиот дел, уште 45 минути до финале

пред 2 дена
англичаните на пат кон финале

ВИДЕО: Сити поведе од првата шанса, голема предност за „граѓаните“ против ПСЖ

пред 2 дена
драматичен натпревар и триумф на турската екипа

ВИДЕО: Анадолу Ефес го елиминира Реал Мадрид и обезбеди пласман на Ф4 во Келн

пред 2 дена
и тотенхем ке го финансира португалецот во рим

Скај Италија со детали од финансискиот договор на Мурињо, колку ќе заработува и кој ќе го плаќа

пред 2 дена
псж се надева на пресврт, сити на финале

ФОТО: ПСЖ без Мбапе против Сити, официјални состави за реваншот

пред 2 дена
Ќе го купи ли некој репрезентативецот на Англија?

Борусија Дортмунд го продава Санчо на попуст, цената на напаѓачот падна за 40 милиони евра

пред 2 дена
србинот е еден од најпопуларните спортисти на светот

ВИДЕО: Ѓоковиќ во посета на Сараево, делеше и автограми на голема група фанови

пред 2 дена
перез ја најде замената за модриќ

Реал ја најде замената за Модриќ, Италијанскиот репрезентативец пристигнува во Мадрид

пред 2 дена
„специјалниот“ специјално најави доаѓање во „вечниот град“

ФОТО: Мурињо се огласи на Инстаграм, го најави доаѓањето во Рим на специфичен начин

пред 2 дена
Предводникот на парижаните верува во пресврт

Покетино: Во фудбалот мора да верувате, ќе се обидеме да победиме и да постигнеме голови

пред 2 дена
ефектот „мурињо“ донесе профит веднаш

Рома го ангажираше Мурињо, тој веднаш им донесе профит, скокнаа акциите на клубот од Рим

пред 2 дена